Mekkora a valóságalapja ennek a nemrég fellendült szervkereskedő témának?
Természetesen tudom, hogy ilyen mindig jelen van sajnos.. Viszont amennyire felkapott lett a napokban, van valami valóságalapja? Megszokhattuk már, hogy vannak azok a nem hiteles "hírportálok" amik 99%-ban fals híreket állítanak. De több oldalon, hírben egyszerre bukkan fel. Lehet ennek valami alapja,talán felbukkantak valahol? Vagy megint egy honfitársunk által szült riadalomkeltés unalma kifejezéseképp?
Mindenkinek megy a zöld.
Évek óta kering, néha hozzácsapják a fekete furgonos gyerekrablós hoaxot és együtt tálalják. További változatai a ruhaboltban lévő csapóajtós sztorik amikben eltűnik a vásárló és eladják a szerveit.
Szeptemberben a gyerekrablós álhírek törtek elő megint, most úgy néz ki hogy a szervkereskedős. Egyértelműen kamu, álhír, és a kattintásvadászat a lényege. Minél érdekesebb/meghökkentőbb/félelemkeltőbb címeket használnak annál inkább kattintanak rá, ami hozza a pénzt.
Sokszor már a híradók és bulvárújságok sem elég megbízhatóak, mert átveszik ezeket és tényként teszik közzé. Viszont a rendőrség általában ki szokott közleményt adni amiben figyelmeztet ezen hírek alaptalanságára. Sőt volt már olyan hivatalos közlemény is amiben leírták hogy nem kell mindent elhinni amit a Facebookon terjesztenek, mert néhány hülye hír képes tömegesen pánikot kelteni (2016 tavaszány a Talking Angela amit szintén "gyerekrablók üzemeltetnek" és "a telefon képernyője mögött kamera van ami a karakter szemén át figyeli a gyereket amiben szintén egy ember alakja látszi" - és ennyi marhaságból komoly hisztéria tört ki).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!