C#, C++, a programozás alapja?
A C nyelv egy nagyon sikeres, népszerű nyelv. Régen is az volt, ma is rengeteg helyen használják. Nagyon sok nyelv vette át azokat a nyelvi elemeket, jelöléseket, amelyek a C-ben megtalálhatóak voltak, miközben az adott nyelvet az adott felhasználási terület felé terelték, igyekeztek kiküszöbölni azt, ami előnye, de egyben hátránya is a C nyelvnek.
A C++ a C nyelvnek egy kiterjesztett változata tulajdonképpen, ami támogatja például az objektumorientált programozást. A C++ -ban írt kód könnyebben megírható, karbantartható, újrahasznosítható.
A Java egy teljesen független fejlesztésű nyelv, annak az ereje a platformfüggetlenségben rejlik. Szintén sok jelölést, nyelvi elemet örökölt a C nyelvből.
A C# a Microsoft fejlesztése, részben a C++, részben a Java nyelven alapul, próbálja – nagy sikerrel – ötvözni azok előnyeit, illetve új elemekkel bővíti a nyelvet.
~ ~ ~
Bár nagyon sok nyelv veszi át a C nyelv szintaktikáját, nyelvi elemeit, nem feltétlenül kell megtanulnod benne programozni. Ha bármilyen C alapú nyelvet megismersz kicsit, akkor már a másik sem lesz idegen. Illetve a programnyelv az egy dolog, egy nyelven ha tudsz programozni, akkor bármelyik másik nyelv elsajátítása maximum néhány nap. De itt már nem csak programnyelvekről, hanem komplett ökoszisztémákról van szó. Nem csak a nyelv a lényeges, hanem a hozzá adott függvénykönyvtárak, és ez az, amit jóval több idő megismerni, elsajátítani az alkalmazását.
Ha Javat kezdtél el tanulni, és úgy érzed eléggé megismerted a nyelvet, akkor érdemes lehet más programnyelvekkel, fejlesztői rendszerekkel is megismerkedni. De itt nem is annyira maga a nyelv számít, hanem hogy milyen irányba akarsz elmenni. Ha a webalkalmazás irányába kacsintgatsz, akkor természetesen érdemes a javascriptet, illetve a PHP-t, esetleg a Node.js-t megismerni. Ha játékfejlesztés felé kacsintgatsz, akkor meg érdemesebb a C++, illetve C irányába tapogatózni. Ha összetettebb asztali alkalmazások felé tapogatózol, akkor lehet jó irány a .NET és a C# is. Ha operációs rendszer írására adnád a fejed, vagy hardveres irányba tapogatózol, akkor a C és az Assembly lesz a jó irány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!