Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szüleim elváltak, anyával...

Szüleim elváltak, anyával élek, és apukámnak sok a tartozása, ezt én megörökölhetem?

Figyelt kérdés
És valahogy lehet ez ellen tenni? Továbbá ha lehetne, akkor az apukám szülei vagyonát/tartozását még örökölhetem?

2017. jún. 8. 16:47
 1/6 anonim válasza:
Nem, ha lemondasz az apád örökségéről.(Ha meghal) Akkor nem öröklesz semmit tőle.(Nem csak az adósságot, hanem semmit.)
2017. jún. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a nagyszüleid vagyonát csak akkor örökölheted, hogyha apukád előbb hal meg, mint a nagyszüleid.
2017. jún. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az örökséghez a tartozás is hozzátartozik. testvéred van? Féltestvéred pl. Mert ő is örököl.
2017. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen van testvérem, akkor gondolom feleződik a vagyon.
2017. jún. 10. 12:20
 5/6 anonim válasza:

Nem fogsz semmit örökölni ha nem akarsz

"Sajnos erre az a rövid válasz, hogy igen, lehet adósságot örökölni, de azért nem kell rögtön többmilliós jelzáloghitel-törlesztésre gondolni. A magyar jogrend szerint ugyanis az örökséget az örökösnek jogában áll visszautasítani, ha kiskorúról van szó, akkor ez a gyám feladata. Fontos tudni, hogy nem lehet csak az adósságot visszautasítani, vagy teljesen le kell mondani a vagyonról, vagy a hagyaték egésze az örökösre száll, beleértve az aktíváit (ingatlan, készpénz, számlakövetelés) és a passzíváit is (adósság, tartozás, hiteltörlesztés). Az örökösnek, amennyiben nem él azzal a jogával, hogy elutasítja a hagyatékot, az elfogadás után számba kell vennie, hogy milyen vagyont örökölt és mekkora tartozást kell kiegyenlítenie. Nagyobb vagyon, esetleg ismeretlen összegű tartozás esetén ezt érdemes még az elutasítás/elfogadás előtt megtenni. Ha visszautasítja az örökséget, úgy a következő örökösre száll tovább, aki eldöntheti, hogy elfogadja-e. Ha senki nem vállalja, úgy az állam örököl."

2017. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb irtak, visszautasithatod az oroklest, ilyenkor sem adossagot, sem vagyont nem kapsz (de ha az adossag tobb, akkor celszeru).


Nagyszuleid meg irhatnak vegrendeletet, es akkor azt a reszt te kapod, azt nem viszi el apad tartozasa. Erre is van persze szabaly, csak a koteles resz felettirol lehet szabadon vegrendelkezni. Persze ha tenyleg annyi apad tartozasa (bebukott devizahitel pl. jellemzoen ilyen), akkor megkerheted, hogy a sajat reszerol mondjon le (ld. fenti szabaly), es akkor a teljes vagyont te kapod.

A nagyszuleidnek ha van ingatlana, ajandekozasi szerzodessel is tulajdonossa valhatsz (ez is szokas), es hogy be legyenek biztositva ok is, haszonelvezettel a sajat ingatlanukra. Ez a tulajdonlasnal erosebb jog, amig elnek, azt tehetnek vele, amit akarnak (az eladast kiveve), de az oroklest teljes mertekben megkeruli, mert a tied.

2017. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!