Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik korban volt az, hogy...

Melyik korban volt az, hogy csak férfiak szerepelhettek a színházi darabokban?

Figyelt kérdés

Lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban.

Ha egy romantikus darabot adtak elő, azt hogyan oldották meg, ugyanis nem hiszem, hogy a közönség nagyon jól nézte volna, azt ahogyan két férfi romantikázik.


2010. máj. 10. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom h még az ókorban,a görögöknél,és azthiszem maszkokat húztak,ha női szerepet kellett játszani.
2010. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig bizony így volt. Persze ne a mai meztelenkedős, tapizós, kefélős romantikára gondolj. Az ókori görög színházban a nőknek még a nézőtéren sem volt helyük, nemhogy a színpadon! A férfi színész felöltözött női ruhába, parókát tett a fejére és női álarcot öltött és így játszotta el a női szerepet, magas női hangon intonálva beszélt. Később az ókori Rómában voltak női színészek, de pl. egyes császárok előtt csak férfiak léphettek színpadra, Ekkor már nem viseltek álarcot, mert jelentősen fejlett volt a kozmetika, s mint manapság, akkor is ismerték a make-up minden csínját-bínját, vagyis erősen festették az arcukat. A középkorban, egészen a 16. századig szintén csak férfiak játszották a női szerepeket. Gondolj csak a Szentiván éji álom c. darab egyik jelenetére, amikor az iparosok próbálják az általuk bemutatandó darabot és a fal két oldalán állva enyelegnek a "szerelmesek". A 16. század végétől, 17. század elejétől játsszák a női szerepeket valóságos nők a színházakban. De a "színésznék" - állítólagos erkölcstelenségük miatt - még a 20. század első felében is általános megvetés alanyai voltak, a polgári viselkedési attitűdbe nem fért bele olyan nőkkel való nyilvános érintkezés, kapcsolattartás, akik "mutogatják magukat", akiknek szeretőik vannak és nyilvánosság előtt élik a magánéletüket.
2010. máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 10. 19:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a hagyományos kínai és japán darabokban még ma is csak férfiak szerepelnek.
2010. máj. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha tudtok, akkor még írhattok adatokat.
2010. máj. 11. 11:39
 6/7 anonim válasza:

a görögöknél is még csak férfiak szerepeltek. (szophoklész, a kar, dionüssziák idejében)

úgy tudom, h kb shakespeare koráig csak férfiak játszottak.

2010. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom már, hogy csak férfiak szerepeltek, a másik kérdésem az volt, hogy hogyan játszották el a romantikus dráma műveket?
2010. máj. 18. 10:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!