Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri aranyat finomítani? Ha...

Megéri aranyat finomítani? Ha veszek tört aranyékszert 14-18k és beolvasztom és csak a szín aranyat nyerem vissza nem jövök ki jobban anyagilag?

Figyelt kérdés
pl egy 20g-os 18K aranyláncból hány Gr 24K arany nyerhető ki?

2017. jan. 9. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem,...nem éri meg. És fordítva sem éri meg.
2017. jan. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"20g-os 18K aranyláncból hány Gr 24K arany nyerhető ki?"


Elméletileg: 20g*18/24 = 15 gramm, mínusz a veszteségek.

A veszteségek attól függenek, hogy melyik finomítási módszert használod.

Melyik finomítási módszert ismered ?

Nézz utána, meg annak is, hogy mennyiért tudnál 14-18K aranyat venni, és mennyiért lehet a 24K színaranyat eladni.

2017. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elméletileg: 20g*18/24 = 15 gramm, mínusz a veszteségek.

A veszteségek attól függenek, hogy melyik finomítási módszert használod.

Melyik finomítási módszert ismered ?

Nézz utána, meg annak is, hogy mennyiért tudnál 14-18K aranyat venni, és mennyiért lehet a 24K színaranyat eladni.


Köszi a választ!Korábban már nyertem ki aranyat számítógép alkatrészekből sikeresen vegyi úton.Mindenképp a vegyi úton való finomítást választanám mert az már bevált módszer lett nálam.A finomításnál is sikerrel jártam.Igazából bármiről szívesen lefejtem az aranyat még aranyozott tányérokról is vagy beszáradt nyomtatópatronokról.Azért gondoltam ékszerre mert ott nagyobb mennyiségben lehetne művelni:)Igazából azt szeretném megtudni hogy egy ékszerész valóban a piaci ár fölött fizet a 24K-os aranyért?Valóban hallottam ilyet.Jó lenne megtudni igaz e vagy sem.Tudtok erről valami infót?

2017. jan. 10. 23:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen módszerrel oldottad le, illetve finomítottad ?

Ha már csinálták ilyet, akkor fura a kérdésed: "pl egy 20g-os 18K aranyláncból hány Gr 24K arany nyerhető ki?"


A neten egy pillanat alatt utána tudsz nézni, hogy mennyiért vásárolnak fel 14, 18, és 24K aranyat.

Innentől kezdve egyértelmű, hogy nem éri meg otthon aranyat finomítani.

2017. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Milyen módszerrel oldottad le, illetve finomítottad ?

Ha már csinálták ilyet, akkor fura a kérdésed: "pl egy 20g-os 18K aranyláncból hány Gr 24K arany nyerhető ki?"


A neten egy pillanat alatt utána tudsz nézni, hogy mennyiért vásárolnak fel 14, 18, és 24K aranyat.

Innentől kezdve egyértelmű, hogy nem éri meg otthon aranyat finomítani.


Mivel Pc alkatrészekről fejtettem le az aranyat így csak ilyen irányú tapasztalatom van.Ebből kifolyólag honna kéne tudnom hogy egy 18K-os aranygyűrű hány %-a 24K os arany...Az eljárás olcsó veszélyes és az arányokra nagyon oda kell figyelni.A neten terjengő videók 90%-a kamu...Tudom mert kipróbáltam:) Saját magam tapasztaltam ki az arányokat megfigyeléssel..Az első fázisban sósav és hidrogén peroxid keverékével oldom ki az arany fedőréteg alól a fémeket (pl réz) majd az arany fóliákat feloldom sósav és salétromsav keverékében majd ezután ezt semlegesítem és redukálószerrel az oldott aranyat úgymond kicsapatom az oldatból ilyenkor ilyen barnás mintha rozsda lenne amolyan iszapszerű anyag marad vissza ami maga az arany.Tervezem egy jóval egyszerűbb eljárást is ami hypo+sósav keveréke ami szintén oldja az aranyat.IGEN GYEREKEK NEM CSAK A KIRÁLY VÍZ OLDJA AZ ARANYAT:D ez az eljárás olcsóbb mert nem kell salétromsav sőt hidrogén peroxid sem.Annyiból veszélyesebb hogy klórgáz szabadul fel ami nem fincsi ha belélegzed:) dokumentációk alapján pl 1tonna mobiltelefonból 700gr arany nyerhető ki ami 0.7% ami abszolút hiteles sztem.

2017. jan. 27. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: jó, akkor ezek szerint csináltad már. :)

A 24 karátos arany a színarany, a 18 karátos az 18/24 = 750 ezrelékes.

Ha nézed a felvásárlási árakat, szerintem nem éri meg házilag ékszert színíteni.

Hol adod el a kinyert aranyat ?

Cinkkel végzed a kiredukálást ?

2017. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4-es vagyok: jó, akkor ezek szerint csináltad már. :)

A 24 karátos arany a színarany, a 18 karátos az 18/24 = 750 ezrelékes.

Ha nézed a felvásárlási árakat, szerintem nem éri meg házilag ékszert színíteni.

Hol adod el a kinyert aranyat ?

Cinkkel végzed a kiredukálást ?


nem cinkkel hanem metabiszulfittal.A kinyert aranyat hol adom el? Aranyat bármikor bárhol el tudod adni.Ez a jó benne h bármikor rögtön kp-t tudsz belőle csinálni.Bármelyik zálogházba átveszik azonnal,de egy ékszerész még a zálogháztól is többet ad érte..

2017. jan. 28. 01:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!