Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudom meg, hogy melyik...

Honnan tudom meg, hogy melyik szám jogvédett?

Figyelt kérdés
Soha nem tudtam megállapítani, mi a különbség a jogvédett és a sima zenék között.

2017. jan. 3. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A dolog pofon egyszerű. Minden szellemi termék keletkezése pillanatától jogvédett. Ha az utcán azt mondod, hogy brekeke, az csak azért nem, mert más is mondot már ilyent.

Tehát abból indulj ki, hogy ha nem találsz ellenkező információt, akkor jogvédett.

Ha mondjuk van egy Tokányos Piliszka nevű banda, s a hivatalos oldalukon azt olvasod, hogy a feltöltött zeneszámok szabadon felhasználhatók, akkor is jogvédett, de tehet vele bármit.

Lehet olyan is, hogy akár újra is közzé teheted, de hivatkozni kell a forrására.

Lényeg az, ha kétségeid vannak, akkor tekintsd úgy, mint amit nem használhatsz fel.

2017. jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Népdalok elvileg nem azok. Ha tényleg népdalok. A már 70 éve halott szerzők műve sem az. De ez a négy mondat egymás mellett, amit éppen most írok, az jogvédett, pontosan ettől a pillanattól.
2017. jan. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!