Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Narutosok! Szeretnék feltenni...

UchihaSasuke18 kérdése:

Narutosok! Szeretnék feltenni egy kérdést a shippuudennel kapcsolatban, DE! Csak az olvassa el, aki már olvasta a mangát vagy látta az animét legalább a 472. részig, mert SPOILER-t tartalmaz! Ti Tobi sharinganjáról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Uchiha Obito mangekyou sharinganjáról lenne szó, mert van amit nem értek vele kapcsolatban, és kíváncsi vagyok ti mit gondoltok róla. Ugye Obitonak akkor ébredt fel a mangekyouja mikor Kakashi megölte Rint, és ugye Obitonál csak a jobb szeme volt, mert a bal Kakashinak lett beültetve. Én egy ideig azt hittem hogy Obito ezek után nem is ültetett be magának másik szemet, hanem csak a jobb oldalit használta. Viszont mikor Konannal harcolt, volt egy sharinganja bal szemként is. Na és itt jön a kérdés hogy az vajon kinek a szeme? Meg lehet azzal magyarázni, hogy Obito sok sharingant gyűjthetett az uchiha mészárláskor, és azok közül beültetett magának egyet, de ez szerintem nem jó magyarázat, mert szerintem Obito bal sharinganja egyben eternal mangekyou sharingan is! Azért gondolom ezt, mert mikor az Izanagit használta nem vakult meg, és gondolom azért nem mert EMS a bal szeme. Ezt az is bizonyítja hogy a halála után Kakashi a szemeit használva tökéletes Susanoo-t tudott megidézni, pedig arra csak az EMS képes! Viszont a jobb szeme nem lehet EMS, mert kinézetre ugyanolyan volt egészen a haláláig, mint mikor felébredt a sima mangekyouja. Pl. Madara EMS-ja ötvözi Madara és Izuna mangekyoujának kinézetét, Sasukéé pedig Sasukéét és Itachiét. Viszont hogyha csak az egyik szem Eternal és a másik sima, akkor nem változik át az Eternal másmilyenre. Én erre gondoltam. Viszont ott a másik bökkenő hogy hogyan lett Obito jobb szeme Eternal, mert szerintem Eternal-t csak úgy lehet szerezni, ha van alap mangekyou-d, és egy másik mangekyou-t ültetsz be a helyére. Sima 3 tomoés sharingan beültetésével nem működik. Viszont honnan szerzett volna Obito másik mangekyou-t? Hiszen nem tudunk róla hogy lett volna az uchiha mészárlás előtt a klán tagjai között Shisuin és Itachin kívül valaki másnak is mangekyouja, tőlük pedig nem szerezhetett szemet. Az jutott eszembe, hogy az animében a 450-60-ik rész körüli fillerekben azt mutatták, hogy Fugakunak is megvoltak a mangekyou sharinganok! Persze most lehet azt mondani hogy az csak filler és az csak töltelék,de szerintem nem kizárt hogy Obito Fugaku bal mangekyouját ültette be, persze csak akkor ha nem zárjuk ki azt a lehetőséget, hogy Fugakunak a filler szerint megvolt a mangekyou! Vagy lehet hogy valaki teljesen más klántagtól szerezte meg a mangekyouját? Esetleg valaki olyantól akiről nem is tudjuk hogy volt mangekyou-ja? Viszont valamilyen formában biztosan birtokolnia kellett az EMS-t, mert különben hogy tudott volna Kakashi tökéletes Susanoo-t megidézni! És ha még Obito fél szeme EMS lett volna is, akkor mégis hogyan tudott Kakashi tökéletes Susanoo-t megidézni? Fél Eternallal is lehet?

Kíváncsi vagyok hogy ti mit gondoltok ezekről. Ha ti is gondolkodtatok már ezeken vagy most megjött hozzá a kedvetek akkor fejtsétek ki nyugodtan:) , és bocsi hogy hosszúra sikeredett de nem tudtam tömörebben kifejezni magam:D



2016. dec. 23. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem kell Eternal Mangekyou Sharingan a fullos Susanoohoz. Eleve az semmivel nem tud többet, mint a sima Mangekyou, csak annyi plusszja van, hogy nem károsítja a szemet. Mondjuk az nagy szó, mert a sima Susanoo is hamar hazavágja a Mangekyou szemeket, szóval tanácsos akkor már Eternallal csinálni a fullosat. Viszont ebből kiindulva akkor bármelyik Uchiha szemét ellophatta, aztán rendben van. És megvakult a szeme Konan ellen, csak mivel egy egész klánnyi Uchiha halt meg, volt neki egy pár tartalék.


De csak tippelek! Majd jönnek a nálam okosabbak is, ne aggódj!

2016. dec. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amikor Danzoval harcolt elvette Shisui szemét tőle,mert mondta,hogy kell neki.Szerintem azt használta fel Konan ellen,azelőtt nem volt másik szeme.Akkor miért használt volna 1 szemlyukas maszkot? :D

Obito nem tett be magának csak úgy sharinganokat.Egy Rinnegan és Shisui szemét rakta csak be,de ugye egyik sem az övé.

Kakashi meg azért volt képes a tökéletes Susanora,mert elkapta Obito másik szemét is egy rövidebb időre,de ez látszott is az animében...

2016. dec. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Shisui szemét nem tudta megszerezni. Omikor Obito és Madara találkoztak akkor utóbbinak csak a bal szeme helyén volt egy sharingan, az se a sajátja, szinte biztos hogy Obito azt lőtte el egy izanagira, nem véletlenül azt cserélte ki rinnenganga. Kérdező, az izanagi után láthattuk hogy becsukódott a bal szeme ezzel jelezve hogy megvakult.

Kakashi amikor a tökéletes susanoo-t használta azt mondta, hogy a tízfarkú miatt erősödött meg Obito szeme.

2016. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Shisui egyik szeme Danzounál van, a másik pedig Itachinál. Obito azt nem szerezte meg.
2016. dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindannyiótoknak. Szerintem azert nem lehet Shisui szeme az, amit Konan ellen használt, mert Danzonak Shisui jobb szeme volt meg, Obitonak pedig egy bal szemre volt szüksége. Vagy az teljesen mindegy hogy bal szem helyére jobb szemet raknak be? Viszont az már szerintem jobb ötlet hogy az idős Madarától vette el azt a sharingant. De azon, hogy vajon megvakult-e a bal szem az izanagi használata után, azon én is gondolkodtam. Csak azért gondoltam, hogy nem, mert pl. Itachi esetében, mikor Kabuto ellen használta az izanamit, bár megvakult, de nem csukta le a szemét, hanem csak kifehéredett. Viszont ez a tökéletes Susanoo-s dolgot Kakashival kapcsolatban megoldottnak érzem, jó indok az, hogy Obito a tízfarkú mód miatt tudott volna fullos Susanoo-t megidézni, csak hát helyette Kakashi tette meg:)
2016. dec. 23. 11:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Most gyorsan visszanéztem a Konan vs Obito harcot, és igazad van, 3-as, az Izanagi után tényleg megvakult az a bal szem, mert mikor elment Nagato testéért meg a Rinneganért, nem nyitotta ki, hanem csak végig a jobb szemével nézett. Csak már régen láttam azt a harcot és nem emlékeztem pontosan:D
2016. dec. 23. 11:23
 7/10 anonim válasza:

Nézd: én annyira lelkes rajongója voltam az egész sorozatnak amennyire csak lehetséges -egy bizonyos pontig legalábbis. Vannak hihetetlen kavarodások

egyszerűen képtelen vagyok felfogni hogy lehet kakashinak susanooja:D pláne nem tökéletes susanooja, amikor nem is vérszerinti uchiha

az utcsó 100 részben megállás nélkül tépkedték ki egymás szemeit madarával meg obitóval, aztán csiribí csiribá sharinnegan:D

igen, obitónak egy sharinganja volt. Danzóval nem állt össze, hiszen ellenfelek voltak (végülis kinyíratta sasukéval). Orochimaru se lehett, hiszen nem akarta volna sasuke testét elvenni, ha tud magának sharingant gyártani

fura szitu:D

2016. dec. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy Danzo(Shisui) jobb szeme besült(idézőjelesen), amikor Danzo öngyilkos lett azzal a pecséttel. Tehát Obito azt elvileg nem használhatta.De lehet, hogy tévedek.
2016. dec. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Kakashinak és Obito-nak azért nem volt Susanoo-ja, mert az egy két szemes technika, a Sasuke-Itachi harcban láthattuk, hogy Itachi felfáltva használta a szemeit, és csak a susanoo-nál használta egyszerre a két mangekyo-t.
2016. dec. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, 7-es. Hát szerintem attól, hogy valaki nem vér szerinti uchiha, de birtokol két mangekyou-t, akkor használhatja a susanoo-t, szerintem ezzel nincs baj. De persze mindenki maga tudja, hogy ez tetszik-e neki vagy sem. Nem szeretném senki véleményét megváltoztatni:)

Köszi neked is, 8-as, és szerintem igazad van, Shisui jobb szemét semmiképp sem használhatta Obito.

A te válaszodat is köszönöm, utolsó. És valójában igen, a susanoo-hoz két mangekyou kell, és Obito meg Kakashi ugye emiatt nem tudta használni, mert mindegyikőjüknél csak az egyik volt. De szerintem ha Obitonak lett volna esélye arra, hogy használja a susanoo-t, akkor ugyanúgy nézett volna ki és ugyanazokat a képességeket tudta volna, mint mikor Kakashi idézte meg a 473. részben. Mivelhogy azok a szemek eredetileg Obitoé voltak, csak annyi, hogy nem ő, hanem Kakashi használta a szemhez tartozó susanoot.

2016. dec. 24. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!