Mit lehet tudni a hangtechnikus munkárol?
Ez egy elég tág kérdés. Olvasmánynak nagyon ajánlom a Déjà VU Méter c. könyvet ebben a témában.
Kezdjük: A hangtechnikust sokan összekeverik helytelenül a hangmérnökkel, aki a stúdió munkákat végzi el. Hangmérnökből alapvetően három fajta van:Felvételi hangmérnök (tudja a helyes mikrofon kiválasztását, használatát helyzettől függően), mixing hangmérnök (ő végzi el -az esetek 99,999999...%-ban számítógépen- a felvételek utómunkáját [eq, kompresszor, effektek, stb.]) és végül a mastering hangmérnök (ez a mai zenék elkészítésének legutolsó folyamata). Ez a három hangmérnök 'típus' itthon összekeveredett és általában egy ember végzi el mindezt, mert itthon szar a zenepiac (nagy tisztelet a kivételnek!).
A hangmérnök a rendezvényeket, fellépéseket, fesztiválokat hangosítja. Itt általában ő választja ki, hogy melyik hangszert/énekest milyen mikrofonnal, hogyan hangosítsák ki és ő 'utómunkázza' élőben a keverőn. Ez így fa**án hangzik, de ha ezt a terület választod, akkor elfelejtheted a 8 órás műszakot (Magyarorszáról beszélek!!). Ez lehet, hogy annak jó, akinek ez a hivatása, de viszont ez nagyon megterhelő is lehet. Viszont, ha kemény munkával eljutsz egy bizonyos szintre, onnantól már csak a mikrofonozás és keverés a te feladatod.
Összegezve szerintem ez egy nagyon kreatív és jó agyat igénylő munka, viszont sok munkával jár. De ha ez a hivatásos, akkor ne ez állítson meg. :)
Nekem a hang az életem és inkább hangmérnöknek tanulok tovább, de biztos, hogy fogok rendezvényekre is járni.
Így utólag meg hadd említsem meg, hogy ha hanggal akarsz foglalkozni, akkor nagyon vigyázz a hallásodra, mert ha elveszted, akkor a munkád is ugrott ráadásul a zenétől is meg leszel fosztva. Az agybadugós cuccokat (fülhallgatókat) felejtsd el és fejhallgatón vagy hangfalon hallgass zenét. Hangos helyeken/rendezvényeken pedig viselj füldugót (tipp: Alpine Music Safe Pro). Ettől még megmarad a koncertélmény, na meg a hallásod. ;)
Ha további kérdésed van, csak írj!
fejhallgató jobb mint a fülhallgató? ezt én kétlem
de valóban,én itthon kizárólag monitort hallgatok,mert érdekel a téma
Nem jóságról van szó. Hallásról. A fülhallgató membránja alig van a dobhártyától, így kis hangerőnél is jelentős károsodást tud szenvedni alanyunk hosszabb távon. Magyarországon meg nem hinném, hogy rövid távon vásárolnak az emberek zenehallgatásra tervezett cuccokat.
Üdv 1-es. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!