Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tudni a hangtechniku...

Mit lehet tudni a hangtechnikus munkárol?

Figyelt kérdés
Már nagyon rég foglalkoztat az hangtechnikusi szakma! Nagyon sokat próbáltam utána nézni de jó formán nem kaptam semmi kritikát.Kérlek írj pro és kontrát is! És milyen tudás szükséges hozzá!

2016. nov. 1. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy elég tág kérdés. Olvasmánynak nagyon ajánlom a Déjà VU Méter c. könyvet ebben a témában.

Kezdjük: A hangtechnikust sokan összekeverik helytelenül a hangmérnökkel, aki a stúdió munkákat végzi el. Hangmérnökből alapvetően három fajta van:Felvételi hangmérnök (tudja a helyes mikrofon kiválasztását, használatát helyzettől függően), mixing hangmérnök (ő végzi el -az esetek 99,999999...%-ban számítógépen- a felvételek utómunkáját [eq, kompresszor, effektek, stb.]) és végül a mastering hangmérnök (ez a mai zenék elkészítésének legutolsó folyamata). Ez a három hangmérnök 'típus' itthon összekeveredett és általában egy ember végzi el mindezt, mert itthon szar a zenepiac (nagy tisztelet a kivételnek!).

A hangmérnök a rendezvényeket, fellépéseket, fesztiválokat hangosítja. Itt általában ő választja ki, hogy melyik hangszert/énekest milyen mikrofonnal, hogyan hangosítsák ki és ő 'utómunkázza' élőben a keverőn. Ez így fa**án hangzik, de ha ezt a terület választod, akkor elfelejtheted a 8 órás műszakot (Magyarorszáról beszélek!!). Ez lehet, hogy annak jó, akinek ez a hivatása, de viszont ez nagyon megterhelő is lehet. Viszont, ha kemény munkával eljutsz egy bizonyos szintre, onnantól már csak a mikrofonozás és keverés a te feladatod.

Összegezve szerintem ez egy nagyon kreatív és jó agyat igénylő munka, viszont sok munkával jár. De ha ez a hivatásos, akkor ne ez állítson meg. :)

Nekem a hang az életem és inkább hangmérnöknek tanulok tovább, de biztos, hogy fogok rendezvényekre is járni.

Így utólag meg hadd említsem meg, hogy ha hanggal akarsz foglalkozni, akkor nagyon vigyázz a hallásodra, mert ha elveszted, akkor a munkád is ugrott ráadásul a zenétől is meg leszel fosztva. Az agybadugós cuccokat (fülhallgatókat) felejtsd el és fejhallgatón vagy hangfalon hallgass zenét. Hangos helyeken/rendezvényeken pedig viselj füldugót (tipp: Alpine Music Safe Pro). Ettől még megmarad a koncertélmény, na meg a hallásod. ;)

Ha további kérdésed van, csak írj!

2017. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

fejhallgató jobb mint a fülhallgató? ezt én kétlem

de valóban,én itthon kizárólag monitort hallgatok,mert érdekel a téma

2017. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem jóságról van szó. Hallásról. A fülhallgató membránja alig van a dobhártyától, így kis hangerőnél is jelentős károsodást tud szenvedni alanyunk hosszabb távon. Magyarországon meg nem hinném, hogy rövid távon vásárolnak az emberek zenehallgatásra tervezett cuccokat.

Üdv 1-es. :)

2017. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!