Hogyan lehet letiltani a reklámokat?
Ha egy adott app futása során jelenik ez meg, akkor az az appban található reklám funkció. Sok alkalmazáskészítő úgy szerez pénzt azért, mert az alkalmazás megírására rengeteg időt és energiát szán, hogy reklámokból kap bevételt, így maga az alkalmazás ingyenesen használható lesz. Itt vagy elfogadod ezt az üzletet, hogy pénz helyett némi idővel, idegesítő funkció elviselésével fizetsz az alkalmazásért, vagy nem használod, keresel más alkalmazást.
Blokkolni itt a reklámot háromféle módon lehet:
- Megveszed, vagy „kikölcsönzöd” a program fizetős, reklámmentes változatát.
- Ki lehet szedni a reklámot az alkalmazás átalakításával, de ehhez vissza kell fejteni a kódot, átírni, ezért ritkán alkalmazott mód, inkább a fizetős változatot dobják fel egy torrent oldalra.
- Sehogy.
Nem is etikus. A programozó – hacsak nem karitatív, szívességi alapon programozik – azért szánt rá annyi időt és energiát, hogy megírja a programját, hogy ezzel pénzt keressen a reklámokból befolyt összeg formájában. Blokkolni a reklámot ugyanúgy nem etikus, mint ellopni egy csokit a boltból. És nem is vezet jó irányba, mert ha az ilyen programozók a reklám blokkolásával elesnek a bevételtől, akkor nem fognak tovább programokat írni, vagy csak fizetős programokat írnak. Az meg megint nem neked lesz jó.
Az az eset is lehetséges, hogy egy alkalmazás kvázi becsempész egy ilyen reklámfeldobó részt, kvázi mint háttérben futó folyamatot. Itt mindegy, hogy milyen alkalmazást indítasz el, egyáltalán elindítasz-e bármit, a reklám időről-időre felbukkan. Ez viszont már kvázi vírusjelenség, vannak alkalmazások, amelyek az ilyen jellegű programokat felkutatják, és törlik. (Antivírus, anti-adware programok.)
Távolabbra nézve érdemes egy alkalmazás telepítése előtt megnézni az értékelését, a kommenteket. Főleg, ha nem közismert alkalmazásról van szó (mint mondjuk egy Pokemon Go-ról, Messengerről, Viberről, Instagrammról, VLC media playerről). Érdemes tisztában lenni a telefon képességeivel is, ha egy program azt ígéri, hogy az ujjlenyomatból megállapítja, hogy milyen a kedélyállapotod, de a telefonodon nincs ujjlenyomat olvasó, akkor valószínű valami turpisság van a háttérben. Meg gondolkodni is érdemes, hogy egy ujjlenyomat mindig állandó, abból nem lehet semmire következtetni, csak az illető kilétére.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!