Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most vagyok 18 éves. Májusban...

Most vagyok 18 éves. Májusban érettségiztem. Nem tanulok már. Kapok így családi pótlékot? Úgy tudom ha nem járok iskolába attól még 20 éves korig jár.

Figyelt kérdés
2016. szept. 10. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.



Iskoláztatási támogatásra jogosult

a nevelési ellátásra jogosult személyek, továbbá a gyámhatóság által a szülői ház elhagyását engedélyező határozatban megjelölt személy

a tanköteles gyermekre tekintettel a gyermek tankötelessé válása évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint

a tankötelezettsége megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre (személyre) tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a gyermek (személy) a huszadik - a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik - életévét betölti;

továbbá

a javítóintézet igazgatója vagy a büntetés-végrehajtási intézet parancsnoka a javítóintézetben nevelt vagy a büntetés-végrehajtási intézetben lévő, és gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló, tanköteles gyermekre tekintettel a tankötelezettség teljes időtartamára. [Cst. 8. § (1)]


A súlyos és halmozottan fogyatékos tanuló szülője a tankötelezettség teljesítésének formájától függetlenül a tankötelezettség teljesítésének végéig jogosult iskoláztatási támogatásra. [Cst. 8. § (2)]

2016. szept. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Rosszul tudod.Ha nem jársz iskolába nem kaptok családi pótlékot.Akkor is ha felvesznek valamilyen egyetemre főiskolára be kel menni és megmutatni a felvét eredmény (nővérem ezt csinálta, lehet hogy nem szakszerű és más hogy is lehet igazolni de az a lényeg hogy bevált) vagy valahogy igazolni kell hogy te iskolába jársz.Mert ha eszt nem teszed meg akkor nem kaptok családi pótlékot még akkor sem ha te jársz iskolába.Az a legfontosabb hogy valahogy igazolnod kell hogy felvetek valahová már ha jelentkezni fogsz vagy már jelentkeztél.Szóval nem kapsz húsz éves korodig családi pótlékot.
2016. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!