A szofi cigiből a puha barna dobozos a férfi, és a kemény világos dobozos a női?
Na jó, ez megítélés kérdése. A slim cigarettákat valóban leginkább nők szívják, bár több férfit ismerek, aki ezt kedveli. King size cigarettákat viszont ugyanúgy szívnak nők is, férfiak is. Kicsit olyan ez, mint a férfi és női ital. A likőröket inkább nők fogyasztják, de ez sem egy egzakt kategória, férfi létemre én kedvelem a likőröket is, meg ismerek jó pár nőt, aki mondjuk a whiskyt, vagy a vodkát szereti.
De a kérdésben feltett cigaretták erősségükben térnek el, és sok férfi szív - kék, "light" - cigarettákat (én is), és sok nő szív erősebb cigarettát. Ismertem olyan nőt, aki Szofi Pluszt szívott, ami kvázi másfélszer erősebb, mint a barna Szofi.
A cigarettákat forgalmazó cég ezt a két terméket nem nemileg hozták létre, hanem ízre és erősség alapján
Én lány vagyok és a barna szofira esküdök :D
#5: Ez kétségtelenül így van, mind meg fogunk halni. Meg aki nem dohányzik az is persze, de aki dohányzik, jó eséllyel jóval hamarabb. Mégis felesleges ezt hangoztatni, mert mindenki tisztában van vele.
Aki még nem szokott rá, az azért hagyja figyelmen kívül, mert azt gondolja - hibásan -, hogy majd ő lesz a kivétel, ő csak alkalmanként gyújt rá, nem fog rászokni. De igen. Tehát én is azt javallom, ha valaki még nem szokott rá, az sürgősen tegye le, hagyja abba, ne próbálja ki.
Aki rászokott, idővel érzi is az egészségkárosító hatását. De akkor már ez a mondat nem elég erős. Az a baj a leszokással, hogy inkább majd holnap. Ha jó napod van, nem rontod el azzal, hogy pont aznap teszed le a cigit. Ha rossz napod van, akkor meg nem tetézed azzal, hogy még ezt is magadra vállald. Tudod, hogy egészségkárosító. Lehet már érzed is. De az az egy nap nem oszt nem szoroz. A leszokás rövidtávon sokkal negatívabb hatással van az emberre, mint a hosszútávú előnyei. Ezért nehéz leszokni. Meg persze azért, mert a cigaretta rohadtul addiktív, a leszokási sikeressége a heroinéval vetekszik. A nikotin egy idő után már semmi extrát nem ad, nem érzed magad jobban tőle, nem élvezed, de remekül csökkenti a nikotin utáni vágyat. Mással nem igazán lehet helyettesíteni, kicsit olyan ez, hogy ha szomjas vagy, akármennyi kekszet megehetsz, attól még szomjas maradsz, sőt szomjasabb leszel. A cigisdobozokra írt szöveg inkább frusztráló, mintsem segítene a leszokásban, mert a dohányos tisztában van mindezzel, és csak szorongást, félelmet, elkeseredettséget okoz, ami annyira nem segít a leszokásban. Maximum annak elrettentő, aki még nem szokott rá, de mint ahogy írtam, ő meg a legtöbbször úgy áll hozzá, hogy ő majd okosabb lesz.
2*Sü
Minden mondatod aranyat ér, én is dohányzom, de ez mivel jön össze a feltett kérdéssel ?
Iszonyat nem a kérdésre válaszoltál....
Kedves 7/8!
Már eleve a kérdés is hibás, mivel nincs olyan cigi, hogy "szofi". Amire a kérdező gondolhat, az a Sopianae nevű bűzrudacs, ami Pécs városának latin megfelelőjéből kapta a nevét, de abban nincsen "H" betű, tehát nem lesz "F". És hogy a kemény, vagy a puha a jobb, döntse el mindenki maga . A dohányos is ember - legfeljebb nem olyan sokáig.
"Mindenki szereti a szofit." Hát még a szopit. :)
> Amire a kérdező gondolhat, az a Sopianae nevű bűzrudacs, ami Pécs városának latin megfelelőjéből kapta a nevét, de abban nincsen "H" betű, tehát nem lesz "F".
A város nevének írásmódja valóban így megszokott: Sopianae. A márkanév viszont ettől független, annak beceneve meg pláne. Kétféle módon lehetne rövidíteni a márkanevet, lehetne Sopi (de akkor sz helyet is s), de lehet Szofi is, az megszokott – ámbátor hibás – kiejtés szerint. A helyesírási szabályzat az idegen eredetű szavak írásmódjában eleve nem egzakt szabályt ad, de itt nem is erről van szó, hanem egy becenévről, aminek a kiejtését és írásmódját úgy választjuk meg, ahogy szeretnénk. (A helyesírás nem törvény, hanem a tényleges beszélt, írott nyelv összefüggéseit vizsgálja meg, és azokat írja le egy közös szabályrendszerrel.)
Nota bene, ha a gyártó cég a „Szofi” becenevet és írásmódot választotta – lásd: [link] –, akkor aligha lehet elvitatni ennek a névhasználatnak a helyességét.
Ha már mindenképpen a helyesírásba szeretnél belekötni, akkor a kisbetűs írásba lehetne célszerűbb és jogosabb belekötni. Márkanévről van szó, ergo nagybetűvel kellene írni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!