Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utcára kilógó gyümölcsfaágról...

Utcára kilógó gyümölcsfaágról jogilag le szabad szedni a termést?

Figyelt kérdés

Ma kint voltam a nyaralónkban, aminek az utcára felőli kerítésen belül van egy nagy cseresznyefa. Épp bent voltam vártam hogy elálljon az eső, egyszercsak dudaszót hallok. Kinéztem az ablakon, megállt egy kocsi a kapu előtt, kipattant belőle valami öregasszony, meg egy 40 körüli csávó szatyorral a kezükben "szüretelni" kezdtek.

Kimentem a kapuhoz, néztem fél percig ahogy tömik magukat, meg a szatyrokat, aztán odaszólok nekik hogy "jó érett a cseresznye"... erre a csávó beugrik a kocsiba. Mondom szedjék nyugodtan ami kint van. van bőven.

Erre fennhangon visszaugat a vénség hogy "jó hogy szedem hát az utcán van.

Na ez nem teljesen igaz, mivel a kerítésünknél van beugrás, hogy kocsival oda lehessen állni tehát még megyén belül van az ág is.

A lényeg az, hogy ami a kerítésen kilóg saját gyümölcsfánknak az ága, az mindenkié? ha télen jönnek és levágják tüzifának az is szabályos?



2016. jún. 11. 20:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!