Magyarországon miért nem adják le végig a jó meséket? Miért marad mindig abba a folytatásuk?
Magyarország mindig hadilábon állt a japán rajzfilmekkel, meg sok egyéb külföldi médiafajtával úgy általában. Régen a médiahatóságok és a begyepesedett szülők háborogtak miattuk, mert azt hitték, hogy ártanak a gyerekeknek. A TV csatornák sem igazán tudták, hogyan kéne őket kezelni, pl. több idősebbeknek való sorozatot túl korai időpontban sugároztak. Aztán amikor megpróbáltak létrehozni egy animecsatornát (A+, majd később Animax), azt is teljesen rosszul kezelték.
Ezért a legtöbb ilyen sorozatot beszüntették. Annak idején így járt a Dragon Ball Z is, az ezredforduló környékén beszüntették, és több mint tíz évet kellett várni, míg visszakerült a TV képernyőkre, hála a Viasat6 csatornának.
A Viasat6 próbálkozott a Yu-Gi-Oh GX-szel is, de ők is levették a műsorról azzal az indokkal, hogy csak fiatalok nézték, ők pedig az idősebb nézőket akarják kiszolgálni. Nem tudom, mit vártak, hiszen ez egy fiataloknak készült sorozat. Ha az idősebbek számára akarták volna népszerűsíteni az animéket, akkor valami idősebbeknek való sorozattal kellett volna bepróbálkozniuk.
Szóval sokféle választ lehet adni a kérdésre: A régi magyar médiahatóságok túlságosan szigorúak és maradiak voltak. A mai csatornák nem mernek kockáztatni és újítani. Itthon nem alakult ki olyan TV-néző animekultúra, mint más országokban. A magyar átlagember pedig eleve túlságosan beszűkölt gondolkodású, és nem nyitott az animék (és egyéb külföldi művek) felé. Plusz az animék vetítési jogai nagyon drágák. Mindemellett pedig sok magyar animerajongó rémesen elitista, csak fanyalognának a szinkron miatt és nem támogatnák a TV-s vetítést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!