Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges, hogy két...

Hogyan lehetséges, hogy két hangot adok ki egyszerre?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán sikerül, de akkor mindig meglepődök...


Egyszerre két különböző hangon tudok olyankor beszélni(pl: az egyik mélyebb, a másik magasabb)


biológiailag ez hogy történik és lehet ezt szándékosan is csinálni?



2016. febr. 28. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeséget mondok de egyszer a tévében azt hallottam, hogy minden embernek 2 hangszála van. Az egyik a mély hangokért a másik a magasakért felelős. Gyakorlással működésbe lehet hozni mindkettőt egyszerre.
2016. febr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég furcsán hangzik nekem az a 2 db hangszál. Szerintem azért ennél több van. Illetve ugyan hogyan lehetne gyakorolni a hangszálak külön mozgatását? Én még ilyenről nem hallottam. Szerintem ilyen lehetetlen. De remélem tévedek.
2016. febr. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehetséges, hogy két hangot adok ki egyszerre?"


Ritkán de én is szoktam . Alul és felül is :)))

2016. febr. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

OFF:


"Az egyik a mély hangokért a másik a magasakért felelős. "


Ez egy nagy hülyeség.

Ha érdekel: [link]


ON:


A mongolok nagyhírű énektechnikája a kétszólamú hö-mi, azaz torok- vagy dorombénekéről úgy tartják, hogy a természetet utánozza Lényege, hogy ugyanaz az ember egyszerre két hangon énekel, az egyik hang a hangszalagok összepréselése révén a torok mélyéről tör elő, a másik a szájüregből, amelynek különféle beállításaival – akárcsak a doromb használatakor – az énekes eltérő magasságú, éles, sípoló fejhangot képes megszólaltatni. Rendkívül nehéz, önkínzásnak is beillő módon elsajátítható technika, beletelhet 4-5 év is, mire sikerül megszólaltatni. Rendkívüli fizikai erőt és összpontosítást igényel, erősen igénybe veszi a rekeszizmot, így jobbára csak erős fizikumú férfiak szórakozása, virtuskodása volt. A mongol torokének ugyanúgy 2009-ben került fel a világ szellemi kulturális örökségének reprezentatív listájára, mint a magyar busójárás.


https://www.youtube.com/watch?v=Q9ZfiUdnPLM


Itt pedig egy német énekesnő:

[link]

2016. febr. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valószínűleg más lesz a magyarázat, mivel nem énekes közben jön elő nálam a dolog, hanem akkor szokott, amikor megpróbálok leutánozni egy szerkesztett szinkronhangot(pl: sauron hangját a gyűrűk urából...)


Alapvetően tudok úgy is beszélni, hogy nem rezgetem a hangszálaimat(gondolom sokan mások is képesek erre...) és a kijövő levegő "süvítése" szólal meg... ez akkor sikerült, amikor szintén a gyűrűk urából az egyik gyűrűlidérc hangját próbáltam utánozni(végső csatában ő vezeti az egységeket és amikor beszél, akkor van hasonló hangja)


Majd egyszer talán sikerül "nem véletlenül" is előhoznom :) Még egyszer köszi a válaszokat!!!

2016. febr. 29. 01:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!