Kémia dolgozatra kérnék segitséget?
Lemaradtam az anyagból, most kaptam az infót, hogy holnap dolgozatot irunk, a könyvemet bent hagytam suliba, a füzetembe nincs irva semmi, mert ugye nem voltam suliban..
Nemesfémekből, Szinesfémekből, Nehezfémekből fogunk irni.. pár hosszabb mondatot nem tudna valaki irni ezekről a dolgokról? nem kell olyan hosszú, csak a lényeg legyen benne, és akkor talán nem lesz eggyes... köszönöm!
Alapból nem szeretek ilyen kérdésre válaszolni. Először is nem kell háromszor kiírni, mert idegesítő. Látjuk így is. Másodszor ezek internetről is begyűjthetőek, csak rá kell szánni az időt. Na mindegy, a vészhelyzetre és a betegségre való tekintettel most kivételt teszek, és kicsit összefoglalom a lényeget.
Nemesfémek: azokat hívjuk így amik nehezen lépnek kémiai reakcióba, mert nagyon stabil elemek. Általában igen ritka az előfordulásuk, ezért drágák szoktak lenni. Kiváló alapanyagok ékszerkészítéshez, hiszen nem reagálnak könnyen semmivel, így nem veszítenek szépségükből. De más felhasználásai is vannak a tudományban. Ilyen az arany, az ezüst és a platina.
Színesfémek: általában a fémek szürkés színűek (még a szín neve is az hogy fémes szürke), ez alól csak néhány kivétel van, ilyen például a réz és az arany. Ez a jelenség ritka, ezért speciálisnak tekinthetők az elemek között, ezért kaptak külön nevet.
Nehézfémek: azokat a fémeket nevezzük így, amelyek sűrűsége nagyobb mint 5g/cm3. Azaz ha egy 1cm x 1cm x 1cm méretű fémkockát veszek, és annak tömege több mint 5 gramm, akkor az egy nehézfém. Ilyen például az ólom és a vas. Könnyűfémre pedig példa a nátrium, alumínium, magnézium stb.
Én csak kétszer irtam ki, de ez nem is lényeges.
Nagyon szépen köszönöm, meghálálnám ha tudnám!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!