Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért lett divat válogatás...

Miért lett divat válogatás nélkül utálni a következőket, és azokat lenézni, akik mégis vállalják, hogy szeretik?

Figyelt kérdés

Az RTL Klubról van szó. Ha azt mondjuk, hogy a kereskedelmi tévék ilyenek meg olyanok, akkor miért csak erről az egy szerencsétlenről van szó? Nincs másik kertévé? Nemcsak a tv2, hanem ott van a viasat, az összes téma szerinti adó (zenetévé, főzős tévé, rettegős tévé, amit akartok).


Miért kellene nekem magamat szégyellnem amiatt, ha nekem a televíziózást az rtl klub és a tv2 jelenti? Nem véletlenül ez a 2 van versenyben egymással. Egyik a másikra hasonlít, de az rtl klub mindig picit előbb jár. Miért kellene nekem komolykodnom meg sznoboskodnom, hogy jaj, csak a duna meg a magyar 1,2 mást én be se kapcsolok, fúj.

Egyrészt, ha megjövök az egyetemről (igen, nem utcaseprő vagyok), meg a munkából, akkor nem újabb adag bajra vágyom, hanem kizárólag kikapcsolódásra. Mert mégis mi a fenének fizetem akkor azt a dobozt, benne a kicsit sem olcsó műsorcsomagokkal, ha nem azért, hogy kikapcsoljam az agyamat? Jó dolog egy kicsit agyat rohasztani a híres mónika shown, mert a kicsit is normális ember röhögni jár oda. Ennyi erővel tiltsuk be a napisz.r.com-ot is, hiszen oda is röhögni járunk. Na? Ilyen butaságot már...tudni kellene megkülönböztetni a dolgokat.

De oké, ne legyen mónika show (de ez is külföldi minta, ezt ne felejtsük el, nem minden az rtl klub hibája), vegyék le a képernyőről. Oké. De miért kell ehhez az EGÉSZ csatornát bojkottálni, megszüntetni?

Ha a Fábryra, Híradóra, Házon kívülre, tehetségkutatókra, Barátok köztre, azt mondjuk, fúj, le velük, akkor majdnem hogy csak a közszolgálati tévék maradnak, mert a többi spec tévé nem mindenki számára elérhető. És akkor már meg is szabtuk az embereknek, hogy mit szeressenek, mit nézhetnek (a drága áron kifizetett csomagjukból).

De milyen érdekes, hogy amikor ezeket a műsorokat sorolom, akkor mindenki tudja, hogy miről van szó (kivéve, aki letagadja). Vajon miért? S ha azt mondom, A nagy házalakítás, arról vajon hány ember hallott? Szabad a gazda: a viasaton megy. S vajon miért nem olyan népszerű?

Elárulom: azon túl, hogy ezek a kötelezően utálandó csatornák elérhetőek mindenki számára, tettek is azért, hogy méltók legyenek arra, hogy mindenki nézze őket. Magyarul nemcsak idióta divatfilmekkel (CSI és egyéb borzadályok, csak nehogy azt mondjátok, hogy ezt meg kötelező szeretni) szórják tele a műsoridőt, hanem egyrészt mindenki számára befogadható szórakozást kínálnak, másrészt közelebb hoznak sok közérdekű és elrejtett témát, és egyszerűen érthető köznyelven beszélnek róla, nem sznoboskodva, tudományoskodva. Ilyen pl. a Házon kívül, a Fókusz, a XXI. század.

Miért is baj ez?

De ha vki mást is akar, az csatornát vált időnként. Én is szoktam. Van távirányítóm és nem félek használni. Megnézem a magyar1-et is, a Dunát is ugyanúgy. Itt a lényeg az, hogy lehessen válogatni, ahogy eddig. Ne csak ez vagy az legyen.

Egyébként értem azt is, hogy kinek miből van elege, mert nem születtem hülyegyereknek. Átestünk a ló másik oldalára. A keddi adásszünet és az egyetlen egy darab ősadó után, ami meghatározott időben sugárzott egyetlen egy darab kabarét, máskülönben pedig egész délelőttös parlamenti közvetítéseket (volt szerencsém még hozzá, azon altattak jó szüleim, mert rájöttek, hogy sokkal kevesebbet kell akkor énekelni nekem, alszom magamtól is), az emberek veszettük kezdtek örülni a szabadságnak és az engedélyezett szórakozásnak, és megindult a sokadalom, mindenféle kereskedelmi showműsorral. Egyikből se jó, ha sok. Higgyétek el, ráunnátok a napi 24 órás magyar nótára és múzeumok bemutatására.

Ha vmi nem stimmel, változtassanak a médiatörvényen, de azért nem fog ez menni nekik, mert magasabb érdekek fűződnek ehhez, mint a nép szemének megóvása az erkölcstelenségtől. Egyszerűbb egy ilyen szimpatikusnak hangzó ígérettel maguk mellé állítani a népet, és lecserélni az említett tévéket a maguk tévéjére. Mint a szerencsétlen Danubiusnál és a Slágernél. Azóta nem rádiózok, mert nincs mit hallgatni.

De biztos jó lesz napi 24 órában a Fókusz helyett pártbeszédeket hallgatni.

Ha tényleg az erkölcstelenséget akarnák kivédeni, lenne rá más mód is, ahogy írtam: törvénymódosítás, 1-1 műsor betiltása, és nem a csatornáé. De kell a hely a magasabb érdekeltségű adóknak a mindenki által elérhető földi sugárzáson.

Hát ennyi.

Még annyit, hogy én is rádiózom és közszolgálatis vagyok, de nem ejtettek a fejemre. Egyik szélsőség sem jó, ezt kellene már meglátni.

Köszönöm, hogy elolvastátok.


2010. márc. 26. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Nos, a kérdéssel elmondtad a választ is. Egyetértek!
2010. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

miért ki a f@szom nézi le azokat akik kereskedelmit néznek?

te a tv-n élsz?

ez miatt irsz 2 a4-es papirnyi betűt?

akkor mekkora bajt csinálhatsz abbol ha kicsit ferdén áll benned a f@sz?

2010. dec. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!