Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért vagyok feszült tömegben,...

Miért vagyok feszült tömegben, emberek között, és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
nagyon rossz így...szorongok és valahogy irritál ha emberek közé kell mennem...nem tudom mi lehet ez..olyan feszültség van bennem, és nagyon nem tudom hogyan lehetnék oldottabb picit:(
2008. szept. 11. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, teljesen igaz rám is. Ha nem nagy kérés leírnád, hogy mennyi idős vagy, és lehet h egyidősek vagyunk és ez a szorongás normális.
2008. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
17...és ezt asszem 1-2 éve tapasztalom komolyabban
2008. szept. 11. 18:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 15 és most kezdtem a középsulit. :S
2008. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

agoraphobia - tömegiszony

sajnos, létező betegség, az emberek nem kis százalékánál kisebb- nagyobb mértékben jelen van.

ha csak kényelmetlen, de nem okoz súlyosabb tüneteket, akkor nincs komolyabb baj (bár lehet, hogy nem ártana egy szakorvost felkeresni, lehet, hogy egy enyhe nyugtató is mérsékelné a tüneteket)

szinte mindenkinek van valamilyen fóbiája, szerencsére a többségnél ez nem okoz funkcionális zavart, enyhe kellemetlenségként van jelen.

nekem spec. arachnofóbiám van - ha akár egy természettudományos filmben is, de pókokat mutatnak, már azt is nehezen viselem el...

2008. szept. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kóros, amit érzel, az embernek van egy természetes élettere, aurája, amibe kényelmetlennek érzi, ha mások, pláne idegenek behatolnak. A fogyasztói társadalomban ezt sajnos nemigen veszik figyelembe, sőt legtöbbször anyagi érdekek azt diktálják, hogy minél több ember legyen egyszerre ugyanott. Szóval nem vagy egyedül azzal, amit érzel, sokan nehezen tolerálják a mai szintű összezártságot.
2008. szept. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
remélem hogy idővel tudom mérsékelni vagy megszüntetni, addig lehetőleg elviselem:.:S
2008. szept. 11. 18:57
 7/7 anonim válasza:
100%
Ugyanígy voltam én is huszonéves koromig. Nagyon zavart, így elmentem pszichiáterhez, aki aztmondta, ez nem kóros, de ha változtatni akarok rajta, tanuljam meg az autogén tréninget. Megtanultam tudatosan ellazítani magam (pulzusszabályozás, görcsök oldása, stb, izgulásra is jó...), teljesen működik. Nem utálni kell ezért magadat, hanem szembenézni a problémával, elfogadni, hogy ez van, Te ilyen vagy és kezelni a tüneteket. Szerintem nézz utána az autogén tréningnek (teljesen tudományos, semmi ezotériás nincs benne), próbáld ki... Minden jót!
2008. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!