Elkezdtem érdeklődni az anime, manga és az ilyenek iránt. Tudnátok nekem bővebben róla mesélni?
Mármint, hogy melyik mit takar, és az Animének milyen fajtái vannak, és hogy azok mikről szólnak.
Pl: Hallottam ezt a yaoi-t, yuri-t, hentai-t, és hogy ezek mik.
Hogy ezek sorozatok, vagy egy részes történetek?
Romantikusabb, könnyedebbnek mi számít.
Így többet szeretnék róla tudni, és erről a témáról semmit nem tudok.
A Dragon Ball Z-t néztem nagyon sokáig, szeretem is, mái napig nézem, ha adják, vagy épp a gépen.
Szóval írjatok hosszan a témáról, fajtáiról, hogy nektek mi a kedvencetek, és az melyik fajtához tartozik, és hogy miről szól stb..
Köszönöm
Én most nem írok neked regényt, ez egy extrém nagy téma, napokig itt ülhetnék, de az egyik kérdésedre válaszolhatok (aztán pedig elragad a frazeológiám, én ilyen).
"Hogy ezek sorozatok, vagy egy részes történetek?"
Amiket írtál, azok műfajok. Lehetnek egyrészesek, sorozatok is, sőt, anime és manga is. A manga a japán képregény, az anime pedig mozgófilm. Alapvető, hogy japánok a készítők, pl. a jellegzetesen manga stílusú nem japán alkotás nem nevezhető mangának. Nem mintha egyetlen stílus lenne, sokféle van, ahogy az animék is roppantul eltérnek a rajzstílust tekintve, de azért sokukban vannak erősen közös vizuális s egyéb dolgok.
Nézz meg egy csomót (lehetőleg jókat), az sokkal többet ér, mint olvasni róla :)
Sok kedvencem van, most nem sorolom fel őket. A bugyuta klisés izéket kevésbé szeretem, főleg, ha semmi történet és logika nincs, csak mondjuk egy csapat szépfiú, akik valami nyálas dalokat énekelnek, ami szerintük rock, szerintem pedig nem :D Ha ilyet nézek, akkor azért, mert remek a rajz vagy nem tudok mit csinálni.
A nyugodtabb, olykor a rajzstílust tekintve is realisztikusabb, de nem 3d animéket kedvelem, amik tanítanak valamire, van egy jó kis történetük. Pl. a Seirei no moribito ilyen. Nem kicsit más, mint a Dragon Ball Z, amiről csak azért tudok, mert híres, de sosem néztem meg.
Vannak egészen finom kis művek, amikben van érzelem és gondolatok, de sem természetfeletti harc, sem rózsaszín haj, sőt, egyetlen fiú sem esik rá egy lányra, annak a mellét markolva. Ez utóbbi mindig üdítő. Rengeteg unalmas klisé van.
A Ghibli filmeket is ajánlom, nem mindért vagyok oda, de sok közülük brilliáns. Az jót tesz, ha egy film, aminek eleve van története, jelentős büdzsével rendelkezik s van erőforrás a háttér s minden más egészen gazdag kidolgozására. A Spirited Away (Chihiro Szellemországban) az egyik nagy kedvencem, a Tonari no Totoro is alapmű...
Az előzővel egyetértek, viszont rövidre fogom, mert nincs sok energiám írni. Yaoi-yuri-hentai trióval egy kicsit vigyázz, amennyire én láttam, az a közepesen irreális pornó-erotika műfaja,a hentai fiú-lány, a yaoi fiú-fiú, a yuri pedig lány-lány között.
Én is azt tudom tanácsolni, hogy nézz minél többfélét, tapasztald ki a műfajokat, esetleg nézz fel AnimeAddicts.hu-ra, ott minden animének van leírása műfaju meghatározással együtt. :) (És vigyázz a yaoival, elég időt töltöttem el vele, hogy az életben többet ne akarjam látni és nem azért mert homofób lennékXD)
Lassuk csak! Ugye az anime a mozgókép es a manga a képregény. Ennek a bővebb leírását fent megtalálhatod.
Leírom az animék különféle műfajait es egyeb besorolási módjukat:
1,hossz és megjelenés szerinti:
-Anime TV: Tvben levetitett, cenzúrázott mű. A cenzúra lehet egyszerű füst (Ez kevésbbé zavaró), vagy akár egy teljes képet ravaghatnak a cenzurazando felületre (csöcsöktol kezdve a vérig mindent kikell cenzúrázni a szabályok szerint)
-OVA (Original Video Animation): TVbem meg nem jelent művek. Esetenként egy teljes évad is lehet.
-Movie: Egy részes storyk
-Specialok: Ezek rövidke, többnyire vicces részecskék. Helyenkent nemi hatterinformaciot is elarulnak.
2,célzott nezokozonseg:
-Shounen: Fiatal (12-18 eves) fiúknak készült művek. A Dragon Ball pl ide tartozik (Az éppenséggel egy shounen-fight mű). Az ecchik nagy resze is ide tartozik (Ezek meg nem hentai művek, de sok benne a kivillanó csocs, félreérthető jelenet) a Shounenek nagyja ennyirol szol: Harc, soha ne add fel, egyoldalú es viszonzatlan szerelmek amiket (jobb esetben) a legutolsó rész végén zárnak le). Ide jo pelda a Naruto: 700reszes a manga (az animét mar nem is követtem) es a legutolsó részben volt csak valami normalis kapcsolat szerű.
-Seinen: 18+ férfiaknak szant művek. Többnyire ezeket nézem. Kevesebb az agyfasz jelenet, izgalmasabb, tanulsagosabb, magasabb inteligenciat igénylő művek. (Ezzel nem a shounent szólok le, ott is vannak jók, de a seinen kategoria altalaban jobban leköt)
-Shoujo: 18evnel fiatalabb lányoknak szolo művek. Soha nem neztem, nem is fuzok hozza semmit.
-Nem emlékszem a nevére: 18+ noknek szolo művek. A legritkább műfaj. Innen csak a K-Projectet lattam, de az jo volt. Ehhez sem fuzok hozza semmit.
Telon Ennyire futotta, ha kellenek címek, egyéb segítség akkor irj privit.
A többiek nagyon jókat írtak, én még további műfajokkal/témákkal/kifejezésekkel egészíteném ki, illetve példákat hozok rájuk:
Bishoujo: szó szerinti jelentése szép lány, vagyis olyan anime/manga, amiben szép lányok szerepelnek. Pl.: Clannad
Bishounen: szó szerinti jelentése helyes fiú, vagyis olyan anime/manga, amiben jóképű srácok szerepelnek. Pl.: Ouran High School Host Club
Chibi: Szó szerinti jelentése kicsi, általában a karakterek "gyerek verzióját" vagy aranyos verzióját jelenti. Gyakran készítenek népszerű animékből chibi-verziót, ami inkább az eredeti mű kiparodizálása, ilyen a most futó Shingeki! Kyojin Chuugakkou is.
Ecchi: Anime vagy manga enyhe erotikus tartalommal, inkább a humoros, félreérthető jelenetek a jelentősek, nem a szexualitás. Pl.: High School DxD
Guro: Olyan mű, ami sok erőszakot, brutalitást tartalmaz, rengeteg vérrel. Pl.: Hellsing Ultimate
Josei: Japánul fiatal nőt jelent, olyan animék/mangák, amelyek a fiatal nőknek (20-30 éveseknek) készülnek. Ez a legritkább műfaj. Pl.: Nana
Mahou shoujo: Varázslatos/szuper erővel bíró lányokról szóló manga/anime. Pl.: Sailor Moon
Mecha: Minden olyan mű, amiben emberek által irányított vagy magától mozgó óriásrobotok, hatalmas járművek szerepelnek. Pl.: Gundam-animék
Mobile suit: A mechákban szereplő óriásrobotok elnevezése.
Monster musume: Szörnylányok, vagyis olyan női karakterek, akik "szörnytesttel" és emberfejjel/felsőtesttel rendelkeznek (pl.: kentaur). Pl.: Monster Musume no Iru Nichijou
Proxy csata: Azok a művek, amikben a szereplők irányított lényekkel küzdenek egymás ellen. Pl.: Yu-Gi-Oh! Duel Monsters
Seiyuu: japán szinkronszínész
Shoujo-ai: olyan, mint a yuri, csak kevesebb szexuális tartalommal (általában max. csókig "jutnak el" a karakterek, vagy utalnak az együttlétre). Pl.: Mai-HiME
Shounen-ai: a shoujo-ai párja. Pl.: Sekai-ichi Hatsukoi
Slice of Life: Olyan anime, ami a mindennapi (általában iskolás) életet mutatja be, gyakran humoros formában. Pl.: Barakamon
Ezen kívül rengeteg kifejezés van például a karakterekre is (ezek általában a -dere típusok), de az már tényleg sok lenne szerintem:D Én is azt ajánlom, amit a többiek: nézz sok animét, illetve az AnimeAddicts is rengeteg kifejezésnek a magyarázatával rendelkezik, pl.:
Illetve nemcsak animék és mangák léteznek, hanem light novelek és visual novelek is.
Light novel: regények, regénysorozatok, amiket gyakran illusztrálnak.
Visual novel: Állóképes (ritkán animált, az is általában csak pár jelenet, vagy olyan dolgok, hogy pislogás), "anime stílusú" játékok, amiket általában a fő karakterrel viszünk végig, gyakran választási/döntési helyzetekbe kerülve, amivel megváltoztathatjuk a történetet, így több végkifejlet is lehetséges.
Kedvenc animéim:
1. Gintama (összes évad, film, minden) - ezt csak abban az esetben ajánlom, hogyha láttál már legalább 100-200 animét, ugyanis ez egy paródia. Kiparodizál szinte mindent, ami japán:
Ismertető: [link]
2. Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin: [link]
3. Mahou Shoujo Madoka Magica: [link]
4. Code Geass (2. évad)
5. Shigatsu wa Kimi no Uso: [link]
6. Kidou Senshi Gundam 00 (2. évad)
7. Code Geass (1. évad): [link]
8. Kidou Senshi Gundam 00 (1. évad): [link]
9. Shokugeki no Souma: [link]
10. Akatsuki no Yona: [link]
Többi kedvencem: [link]
Remélem, érthető volt minden, vagy legalábbis a legtöbb dolog^^ Ha valami nem, írj nyugodtan:)
ma 18:15
Végre valaki aki szereti a jó animéket is, nem csak a tömegtermékeket, mondjuk a Souma nem tudom hogy került bele, meg a Yona de pacsi testvér!
A Yona teljesen aranyos pedig s vannak komolyabb vonulata is.
Első voltam, mondok még párat, amit jónak tartok s nagyon nem dragonball Z-s, ez van :D
Claymore (csak a vége borzalmas, a mangát viszont érdemes olvasni) - a rajza nem jó, de ez van.
Haibane Renmei - nagyon alacsony fokú az ismertsége, pedig jó. A rajz itt sem jeleskedik, de azért valahol bájos. Kivéve, amikor nem, animéknél gyakran beesik egy-egy iszonyú frame, a Puella Magi Madoka Magicában különösen vadásztak rájuk a fanok :D
Fruits Basket - a hárem setting ellenére elég komoly témákat boncolgat, de azért sok poénkodással. Nehéz megmagyaráznom, miért, de nagy kedvencem, valahogy jól hat a lelkemre.
Az Ouran High School Host Club eléggé könnyed, szintén hárem beállítás, de kiemelkedik a hasonlók közül, szerintem.
Jó yaoit speciel nem tudok, akadnak humorosak (néha semmi gond nincs azzal, ha az ember valami kis hülyeséget néz, hogy nevessen, bár ilyen célra nem yaoit szoktam használni), de általában elképesztően sivárak s logikátlanok, sokszor iszonyú rajzstílusban, főleg a yaoi mangák hírhedtek az elképesztően felborított anatómiáról, pedig az anime/manga ugyebár eleve nem szokott a realisztikusságra törekedni.
Illetve az Ai no kusabi érdekes, mert disztópikus világban játszódik s emiatt jpbban ki van dolgozva. De nem egy kellemes valami, ahogy az általa megjelenített világ sem igazán élhető egy normális ember számára.
Volt szó a Mushishiról, az igen jó. Az seinen? Hm, sosem értem ezeket a műfaj besorolásokat, a Mushishi kifejezetten semlegesnek tűnik e szempontból... No mindegy.
Sok kedvencem van, de mit említsek belőlük...?
Pl. Soul Eater, Trinity Blood (nagyon nagy kedvenc :D), House of Five Leaves, Tokyo Ghoul... Túl sok van.
Műfaji besorolásokhoz nem értek, egy kép és egy szinopszis olvasás úgyis többet mond, az pedig, hogy egy anime jó-e, leginkább a megnézéssel dönthető el, nagyon szubjektív dolog. Ha valakinek hasonló ízlése van, mint nekem, tudom, hogy értelmes ember, akkor is odalehet valamiért, ami szerintem végtelenül bugyuta...
Ecchi és több-kevesebb harc témakörben ott van a Highschool of The Dead (az ecchi olykor határozottan zavaró. semmi bajom, ha akár fullpucér lányokkal rakják tele az animét, de ne akkor hullámozzon teljesen eltúlzottan a mell, ha épp zombit kell ölni) vagy a Highschool DxD (a folytatását már untam). Ez utóbbi bámulatos, mert úgy képes szinte mindennemű plot nélkül szinte csak és kizárólag az ecchire építeni, hogy nem unom s nem akadok ki a klisék állandó jelenlététől. Még az a OVA is tetszett, amiben tényleg csak és kizárólag ecchi volt, egy szikra egyéb sem. Önmaga paródiája, lol. Az anime felvonultat többféle mellméretet, sok meztelenséget (ami csak a lányokra vonatkozik - mindig üdítő, ha egy ecchi anime nem fél a mellbimbók megjelenítésétől), ráadásul démonok szerepelnek benne, ami nem egy hű de különleges dolog, de én szeretem :P
Vannak elvont animék is, persze. PL. a Kaiba. Annyira elvont, hogy véleményt sem tudok róla mondani, mindenesetre ha azt látja az ember, akkor végképp nem gondolja, hogy az animék egy kaptafára készülnek.
A Psycho-pass is egy érdekes, másfajta világot vonultat fel. Kedvelem a gondolkodtató műveket...A 2. sorozat lényegesen unalmasabb, az már csalódást okozott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!