Tudnátok mondani nekem néhány dolgot az egyetemi évekről?
Hobbi szinten írok, és ehhez kellene egy-két történet, illetve maga az, hogy milyen egy egyetemista élete, mert nem igazán sikerül beleélni magam az adott szereplő gondolatmenetébe. Jövőre érettségizem, tehát még nem kóstoltam bele a középiskola utáni életbe, az ismerőseim között pedig nincs olyan, akivel szívesen elbeszélgetnék erről, és akivel meg is próbálom, nem igazán nyílik meg előttem...
Megtennétek, hogy írtok néhány dolgot nekem? Elsősorban az órák, az órarend, a tanárok, a bulik, a környezet, az idegbetegség, a horribilis mennyiségű tanulnivaló, az emberek, és a mellette való magánélet, illetve munka érdekelne. Egy-két történetnek is nagyon örülnék! Előre is köszönöm.
(Egyetemista vagyok)
Az egyetemen úgy kezelnek téged, mint egy felnőttet. Vagy bejársz az órákra, vagy nem, nem érdekli őket (előadásnál). Viszont vannak gyakorlatok, amikre kötelező bejárni, mert katalógust vezetnek (osztálylétszám ellenőrzés). A gyakorlat sokkal inkább "iskolai" felépítésű, vagyis van egy kis csoport (nálunk 15 fő), van egy tanár, és feladatokat oldunk meg. Ha 3-szor hiányzol, megbuksz.
Krediteket kell gyűjteni, egy tantárgy 3 kredit kb, de van, amelyik 2, van, amelyik 4. Öt kredites tárggyal még nem találkoztam. Van egy minimum és egy maximum kreditszám, amit alapszakon (ha osztatlan, akkor nem tudom) el kell végezni, ez nálunk minorral együtt minimum 180 kredit. Kredittúllépésnél k* sokat kell fizetni, kreditenként 3000-4000 ft.-ot.
Van maior és minor. A maior a te fő szakod, amire jelentkeztél, a minor egy, a maiorhoz tartozó kisebb szak, amire (asszem) ugyanúgy kapsz diplomát, ha elvégzed. A mesterszakhoz kötelező! Kivéve, ha osztatlan tanárin vagy, mert ott alapból úgy van, hogy pl. fizika-kémia tanár, tehát két szakod van: fizika és kémia.
Osztatlan és osztott képzés: az osztott képzésnél külön van az alapképzés és a mesterképzés, mesterképzésre egy záróvizsga után mehetsz. Osztatlannál nincs.
Fel kell venned a tárgyaidat. Az órákat a tanárok meghirdetik, te pedig jelentkezel hozzájuk. Te állítod össze az órarended, te osztod be az idődet... és mégse. Van szorgalmi időszak és vizsgaidőszak. A vizsgaidőszakban meg fogsz gebedni a sok tanulástól, szorgalmi időszakban lazulhatsz. Általában 50%-tól adják meg a kettest, de van, ahol 60-tól. Ha nem teljesítetted a kötelező tantárgyakat (tehát nem mentél át a vizsgákon), akkor se mehetsz mesterképzésre.
Szinte csak a kötelező gyakorlatokon találkozol az „osztálytársaiddal”, de ha mindannmyian szorgalmasak vagytok, és előadásokra is jártok, akkor ott is.
Vizsgák: meghirdetik őket különböző időpontokban, te választasz, mikor mész. Ha buksz, semmi gáz, mert vannak utóvizsgák (UV) a vizsgaidőszakban és javítóvizsgák, ha nem tetszik a jegy, amit kaptál. UV-re akkor mész, ha 1-est kaptál.
Ja és van egy utálatos kék online szar, amit úgy hívnak, hogy Neptun. Mindenki utálja. Ez az egyetemek hálózata, minden egyetemista (intézettől függetlenül) használja, kötelező használni, van kódod, jelszavad, és a neptunkódoddal azonosítod magad az egyetem világában. A Neptunban kell felvenni az órákat, vizsgákat, stb. De az egy... fos :D
Úgy gondolj az egyetemre, hogy te ott egy szakmát kapsz, vagyis a szakterületed minden zegét-zugát ismerned kell diploma után.
Kíváncsi vagyok a könyvedre
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!