Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik süllyedhetett el?...

Melyik süllyedhetett el? Titanic vs. Olympic

Figyelt kérdés

Tények:

-Az Olympic elozolegesen már sérült hajó volt, ez magyarázná a süllyedés következtében kettétört hajó testet.

-A Titianic és az Olympic kapitánya egy és ugyanazon személy volt.

-Valószínűleg ha orral mentek volna neki a jéghegynek, akkor nem süllyedt volna el az óceánjáró.

-Kísértetiesen hasonlít a Titanicra.

Saját véleményem szerint ez csak egy összeesküvés lehet, de ha ti tudtok meg valamilyen infót,akkor legyszi írjatok már le, mert nagyon érdekel!



2015. júl. 7. 18:43
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2015. okt. 16. 19:24
 12/25 anonim ***** válasza:

1# vagyok megint.

Viszont az Olympic több mint fél évig szervízben volt. Egy sérülést nem tart ennyi ideig megcsinálni, ellenben simán át lehet alakítani egy hajót.

2015. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
Es a tervezo is a hajon utazott nem? Neki nem tunt fel hogy az nem a Titanic? Nekem ez az erdekes...es o belement volna egy ilyen dologba?
2015. okt. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Nekem az egeszben az egy kicsit ellentmondasos, hogy ugye az Olympicnak volt egy hajobalesete. A kapotanya elvileg mar nem lehetett volna mas hajo kapitanya, mert mar volt hajobalesete. A Titanic megis ezt a kapotanyt kapta meg. Nem fura?
2015. okt. 30. 10:11
 15/25 anonim válasza:
55%
Na igen ez is erdekes! Most pont arra jutottam, hogy ugye (lehet h hulyeseget irok:'D) a titanicra kotottek marha nagy biztositast, es mivel az olympicert mar nem kaptak volna semmit, ezert kicserelhettek a titaniccal! Azt elhitethettek h a titanic sullyedt el es ezert sok penzt kaptak erte a biztositotol...pedig kozbe az a semmit nem érő olypic volt...bocsi ha bonyolultan fogalmazok!;) [link] itt egy link is szerintem erdekes...de fura is
2015. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Utolso! En is olvastam mar valahol valami ilyesmit, es lehet van benne valami.
2015. okt. 30. 22:03
 17/25 anonim válasza:
13. es a 15.is en voltam :P en mar nem tudom mit higgyek...ez egy illuzio rombolo teny. Egy vilag omlott ossze bennem :'D mert minden erdekel a titanicrol de errol a kerdesrol momst hallottam a napokban! De amugy nezegettem kepeket...es a roncs orran van egy akasztofa szeru valami! A masik hajon nincs...es beirtam kepkeresobe h titanic es azt hiszem annak az orran volt olyan...de hat ez is hulyeseg mert ha kicsereltek...na ez mar teljesen bonyolult szamomra xd
2015. okt. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Titanic süllyedt el mióta megtalálták a roncsot ez már biztos, több fő darabot is vizsgáltak már a roncsból és nem egy darabon megtalálták a 401-es azonosítót, ami a Titanicé volt. Az is tény, hogy még az ütközés után is egy darabig ment tovább a hajó kierőszakolta Ismay. Apropó a másik Konteó gyanús dolog volt, amit mondanak ,hogy sokan visszamondták az utat, és bár volt helyfoglalásuk mégsem utaztak el. De ha azért nem, mert tudtak valamit, akkor a White Star Line elnökének is tudnia kellett ezt ő mégis ott volt a hajón. Azt meg nem tudhatta, hogy meg fog menekülni, úgy történt, ahogy a filmben is mutatták, beugrott egy csónakba a katasztrófa közepén, de erre előre nem számolhatott, a legénység pl. előtte nem sokkal el sem ismerte mikor beszólt egy matróznak ,hogy engedje gyorsabban a csónakokat akkor ingerülten ordított rá ,hogy kussoljon ha nem ért hozzá, ha gyorsan engedném mind meghalnának.
2016. ápr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Valóban eléggé zavaros a történet. Mindegyik opcióban lehet igazság. Azt hiszem ezt már sosem tudjuk meg.:(
2016. máj. 2. 20:47
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ami tény az az ,hogy a Titanic van az óceán fenekén, tényleg az süllyedt el. Nem volt szerencséje a White Star Line-nak, a 3 testvérhajóból, amit megépítettek ,hogy majd azzal lesznek a transzatlanti utak királyai, kettő elsüllyedt a Olympic meg nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Az utolsó hajó a Britannic (eredeti nevén Gigantic, de a Titanic elsüllyedése után átkeresztelték) a kitört háború környékén lett kész és egyből lefoglalta a tengerészet kórházhajónak, később torpedótalálat érte és elsüllyedt a Földközi tengerben. Az Olympic maradt csak meg azt később szétvágták és ócskavasként adták el.



Nem volt a Titanicnál sem sztem semmi merénylet sem összeesküvés elmélet csak véletlenek tragikus sorozata és persze sok idióta, akik nem gondoltak arra, hogy baj lehet ezért ész nélkül mentek. Nyári útvonalon, ami al egrövidebb, de tudott dolog volt, hogy ilyenkor sok a jéghegy. A legtöbb hajó nem is arrafelé ment, hanem délebbre, de önmagában ez még nem nagy dolog, mert ugye más hajók is mentek a nyári útvonalon pl. a Californian is. Smith kapitány sem volt hülye igen tapasztalt volt, és úgy gondolta majd az árbóckosárban lévő matrózok szólnak ha egy jéghegy túl közel jön és lesz idő kikerülni. Na meg bízott a tapasztalataiban meg tudásában ,hogy lassítás nélkül is meg tudja oldani. A menetrendet csak így tudta tartani, és sok ezer fontos jutalom volt beígérve neki ha megteszi. A Californian kapitánya nem volt ennyire vakmerő, utasok nem voltak a hajóján csak arut vitt, mégis úgy döntött nem sietnek sehová és látva mennyi jéghegy van úgy döntött megállnak és megvárják a reggelt és csak akkor hajóznak el mellettük. Sok hajó meg eleve délről kerülte meg a jégzónát. Könnyelműség volt ,hogy a távcsöves szekrényt sem törték fel, ami be volt zárva hogy legyen távcsövük a matrózoknak, ne csak szabad szemmel kukkeroljanak ( bevett gyakorlat volt akkor még ez, nem is volt kötelező a távcső, de azért volt minden hajón).

2016. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!