Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak? önbizalomhiány!

Mit csináljak? önbizalomhiány!

Figyelt kérdés

Régebben nagyon duci voltam,és ezt az osztálytársaim mindennap tudatták velem.Csúfoltak,sőt olyan időszak is volt,amikor irtóztak tőlem,ha hozzájuk értem,rögtön mentek kezet mosni,stb.

Ez még 3-4.osztályban volt.Most 7.-es vagyok,de lefogytam 20 kilót,így átlagos testalkatom lett.Más osztálytársaim vannak(csak pár maradt a régiek közül)és mivel lefogytam,népszerű lettem a fiúk körében.Naponta többször megdicsérnek,de én nem vagyok képes elhinni!

Nem hiszem el,hogy ennyire meg tudtam változni.Vagy nem tudom.Az önbizalmam még mindig 0.Mit tegyek?


2010. márc. 3. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha mások is dícsérnek hidd el őszintén szólnak. Már ebből is nyerhetsz egy csomó önbizalmat.
2010. márc. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon mocsok dolog, amit csináltak. velem is hasonló történt: egy fiú állandóan modnta, hogy milyen ronda lábam van, én meg elhittem, és sose vettem fel szoknyát. aztán már egyetemista koromban a lábam benne volt egy reklámfilmben...

ez persze vicces sztori, de a lényeg, hogy nem szabad ennyire mások véleményére adni.

nagyon gonosz dolog volt ez veled szemben, amit csináltak, de gondolj arra, hogy még kicsi hülyék voltak.


én tudod, mit csináltam, amikor lefogytam? a blaha lujza téren bementem a corvin áruházba, mert az első emeleten a női ruhaosztályon volt egy hatalmas nagy tükör. direkt bementem, leakasztottam egy baromi jó ruhát, és bementem felpróbálni a tükörben. és megállapítottam, hogy tök jól nézek ki :)


és ahogy ott forgolódtam boldogan, az öltözőben egy duci lány rosszmájúan odasúgta az anyukájának: szörnyű, hogy ezeket a ruhákat ilyen anorexiás zsiráfokra tervezik!

hát, életem legszebb bókja volt! :)))) tényleg! a csajszi nem tudta, hogy előtte én is olyan duci voltam.


félretéve a tréfát: a testünk gyorsabban változik, mint a testünkről alkotott képünk, a régi beidegződéseink. Legyél türelmes magadhoz. És ne feledd: nem attól vagy szerethető, mert most már érdekled a fiúkat, hanem saját magadért. A fiúk csak fiúk, te viszont egy szuper csaj vagy. És gratulálok a teljesítményedhez, nem volt semmi! És ahhoz meg még inkább gratulálok, hogy tudod, hol a határ: nem akarsz gebe se lenni, hanem normál súlyú!

2010. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

11:37-es:

Nagyon szépen köszönöm amit írtál,és azt,hogy ennyi hasznos infót megosztottál velem.Nem hittem,hogy valaki ilyen hasznos választ fog adni,mert hiszed vagy sem a válaszodnak köszönhetően kezdem elfogadni magam.És persze én is szeretnék Neked gratulálni ezért a csodálatos teljesítményért :)

Köszönöm hogy írtál!

2010. márc. 3. 11:47
 4/6 anonim ***** válasza:
én így lettem anorexiás
2010. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ó sajnálom :(

De én nem akarok már tovább fogyni,így jól érzem magam :)

2010. márc. 3. 15:17
 6/6 anonim ***** válasza:

köszi a gratulációt.


mindenképpen fontos látnod az ívet, amit elértél, hogy honnan hova jutottál. és megköszönni magadnak. tudom, ez furcsán hangzik, de így van :)



volt egy főnököm, mindig azt modnta: "a hülyékkel nem foglalkozunk". ha jön valaki, aki rosszindulatból kritizál, mondd ezt. mások véleménye nem befolyásolhatja az önmagadról kialakított képedet, az önbizalmadat.


szerezz barátokat, fogadd el a szeretetüket, és szeresd viszont őket. hidd el, hamarosan egyensúlyba kerülsz :)

2010. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!