Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnek egy haziallatot...

Szeretnek egy haziallatot milyet vegyek?

Figyelt kérdés
szeretnék egy kisállatot de nem tudom milyen lenne jó. valami külőnlegeset szeretnék. Időm lenne rá türelmes vagyok és nagyon szeretem az állatokat. (a külőnleges alatt olyanra gondolok amit egy random ember megengedhet magának nem egy kakadut :D)

2015. jún. 19. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Hat ha mar egy kakadut nem engedhetsz meg magadnak akkor sajnos a kulonleges allatrol is le kell tenned..
2015. jún. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valami hüllőt: kaméleont, kígyót, iguánát
2015. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem két nimfapapagájom van és imádom őket.
2015. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyenek a nimfapapagájok? taníthatóak? és a kígyó mennyibe kerül?
2015. jún. 19. 17:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen olyat, amit élete végéig felelősen el tudsz látni. Az, hogy türelmes vagy és nagyon szereted az állatokat sajnos kb. semmit nem jelent. Ha fiatal vagy, akkor az időd is sajnos egyre kevesebb lesz (még több tanóra, még több tananyag, munka stb.)


A kérdés inkább az, hogy mennyi pénzt tudnál az állatra szánni (kezdeti költségek + folyamatos fenntartás), mekkora hely áll a rendelkezésedre, mennyi időt tudsz rászánni a lehető legrosszabb esetben is, el tudja-e valaki látni, ha te nem vagy otthon, mi van akkor, ha senki nincs otthon, mennyire szeretnél kézbe vehető, szeretgethető állatot, mennyire legyen tanítható stb.


Ha a nimfás/kígyós kérdésre választ szeretnél kapni, a saját kategóriájukban lenne érdemes kérdezősködnöd. Egészen kevés az esély, hogy az egyéb/egyéb kategóriában eltemetve megtalálják az emberek...

Pl. kígyóból nem mindegy, hogy milyen fajt szeretnél és milyen színváltozatot, vannak olyan kígyók, amelyek kevésbé alkalmasak kezdőknek és vannak ritkább, nehezen előállítható színváltozatok. Kígyóknál az is kérdés, hogy a családod/lakótársaid hogy viselnék a jelenlétét. Valahol azt olvastam, hogy tök mindegy mennyire vagy óvatos meg vérprofi, úgyis ki fog szökni :D


(Nekem halaim vannak: igaz nem épp kézbe vehető, simogatható állatok, de okosabbak, mint a legtöbb ember hiszi. Az összes tisztában van a reggeli- és vacsoraidővel, sőt a problémás halamat nemrég sikerült rávennem, hogy a kezemből egyen. Egy szépen berendezett növényes akvárium tényleg egyedi.)

2015. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a macskát ajánlom. Viszonylag kicsi fenntartási költség, ha nem vagy otthon úgyis alszik(ha otthon vagy akkor sincs sokat ébren, de olyankor lehet vele játszani).


Nem kell elvinni sétálni(nem is nagyon lehet, én már próbáltam)


Elvan társasházban is

2015. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nimfa papagájok taníthatóak, de nagyon sok türelem kell hozzájuk. A másik hogy elég problémás állatok (hangosak, szemetelnek) és a felszerelések beszerzése költséges. De azért én nagyon szeretem őket.
2015. jún. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nézd meg a mókusokat, a degut, de lehet háziállatként tartani törpemalacot, vagy görényt, csincsillát, hüllők közül a gyíkoktól a kígyókig van választék, de lehet tarantula is. Nem tudom milyen állatokat szeretsz. Olvass utánuk. Én legjobban a törpemalacot ajánlom, írtó aranyos és nem büdös mint a nagy malacok. Nekünk a kutyus mellett teljesen ,,elkutyásodott'' és ugat a malac. De válassz olyat am tényleg hozzád illik és azt mondod rá hogy huhh ez nagyon tetszene. Örülök ha segítettem!
2018. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!