Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudják egyesek ilyen jól...

Hogy tudják egyesek ilyen jól fejben kiszámolni, hogy hány km-t tettek meg vagy hány km lesz az út innentől oda?

Figyelt kérdés

Én csak úgy tudnám, ha lenne nálam egy műszer, ami méri, miközben haladok.

Mi a titka ennek?

Szeretném megtanulni, mert idegesítő, hogy körülöttem szinte mindenki mondja, hogy X km lesz az út, X km-t gyalogoltam stb.


2015. jún. 12. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Titkot nem tudok, de egy módszer lehet, hogy számolsz azzal, hogy a normál séta tempó 4-5 km/h. Ha tudod, hogy 1 órát jártál a városban - ütemesen, nem futva, de nem is andalogva, meg-megállva, akkor kb 4-5 km-t mentél.

Ezen kívül a térképeken is nézelődhetsz, méricskélhetsz - egy idő után már lesz elképzelésed, hogy mi milyen messze van. Autóúton táblák is jelzik az egyes települések távolságát.

Ha sokat kirándulsz pl., akkor eleinte leméred otthon a térképen, hogy aznap mennyit mentél, végiggondolod az mennyi időbe telt. Aztán a tizedik túrád után már méricskélés nélkül is lesz sejtésed arról, hogy mennyit mentél aznap.

2015. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!