Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postás vagyok, ha valaki...

Postás vagyok, ha valaki átver akkor miért az én károm?

Figyelt kérdés

Ha valaki átvesz egy küldeményt, de hamis személyigazolvánnyal akkor miért az én fizetésem bánja?

Aláírta egy nyugdíjjas hogy Ő az, övé az utalvány értéke ( 95140 Ft) és kifizettem neki. Aláírta, személyigazolványát bemutatta, számát felírta. De az igazolvány hamis volt, a nő sem az akinek kiadta magát, így az eredeti tulaj meg kereste a pénzét.

Na ilyenkor mit tegyek?

Tehetek feljelentést vagy az van amit a posta mond, nyeljem be az összeget mert nekem kell a jogosultságot ellenőrizni??


2015. márc. 24. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézetem szerint (nem vagyok jogász) a postának kell feljelentést tennie, ismeretlen tettes ellen.
2015. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aki elvette a pénzt, az a bűnös. Ha te vetted el, akkor te. De ha ez a fedősztorid, akkor is megillet az ártatlanság vélelme, míg nem bizonyosodik be, hogy nem igaz a történeted. Amikor jóhiszeműen jársz el, még ha hibázol is, nem te vagy a hunyó, és nem is nálad van a pénze. Ezzel az erővel felvehette kétszer a pénzét, egyszer hamis személyivel...
2015. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a tőled elvárható módon ellenőrizted a jogosultságot. Nem vagyok jogász, de ebben az esetben nem gondolom, hogy lenne kártérítési kötelezettséged. Ne nyeld le. A postának az a legegyszerűbb, ha hosszú és bizonytalan kimenetelű pereskedés helyett egyszerűen rádverik.
2015. márc. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól is függ, hogy mit írtál alá a munkaszerződésedben. Ha teljes anyagi felelősséget, akkor elképzelhető, hogy bevasalhatják rajtad, bár feljelentést mindenképp kell tenni, mert a pénz átvevője okirathamisítást követett el.
2015. márc. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tegyél feljelentést a rendőrségen csalás miatt. A postának is kellene okirat hamisítás miatt.

Idiótaság, de a pénzt mivel teljes anyagi felelősséggel tartozol munkaszerződés szerint neked kell visszafizetned. A Rendőrségi nyomozás meg vagy sikeres lesz vagy nem.

2015. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!