Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy telik egy katona élete?

Hogy telik egy katona élete?

Figyelt kérdés

A magyar katonákra gondolok, kiképzés, stb.

Egy átlag nap is érdekel, és, hogy mennyi idő amíg eljut odáig, hogy megkapj a tizedes rangot , milyen gyakorisággal viszik őket békefenntartásra?



2015. márc. 19. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem fogsz rendes, kielégítő választ kapni itt a gyakorin, akármilyen fura is, itt sincs mindenre jó válasz és válaszoló.


Egyébként Magyarországon a Honvédség 3 irányból tevődik össze, szerződéses állomány, hivatásos állomány és tartalékos állomány.


Hivatásos katona akkor lehetsz ha a nemzeti közszolgálati egyetemre felvételizel sikeresen. Ide egyrészt elég nehéz bejutni 90% feletti érettségik kellenek stb., illetve 25. életévet ha betöltöd nem jelentkezhetsz.


Szerződéses állományba a toborozó irodákon kersztül lehet bejutni, illetve felvételizni. 3 részre osztható a felvételi, fizikai állapot felmérés, orvosi kézi illetve műszeres vizsgálat valamint pszichológiai teszt és pszichológiai elbeszélgetés, valamint természetesen büntetlen előélet kell, C típusú nemzetbiztonsági vizsgálatot végeznek a lakásodon, tehát ha pl. horogkeresztes zászlót, vagy szálasi ferenc képét találják a falon, vagy éppen arab származűsú felmenőid vannak, netán muszlim vallásod van, vagy anyád-apád alkoholista vagy tudomásukra jut, hogy vertek gyerekkorodban ez mind olyan tényező ami miatt rengeteg minusz pontot fogsz kapni. A rangot a képzettségedtől, az iskolai végzettségtől és az eltelt időtől egyaránt függenek. Külszolgálatra tudtommal csak akkor mégy, ha Te magad aláírod a szerződést adott ídőre, ha nem, nem.


A kiképzés egyébként 12+2 hét, mindennapos tesi, akádálypályák, terepgyakorlat, tájolás, némi közelharc, lövészet, robbantás, tűzszerészeti ismeretek, katasztrófa helyzetek gyakorlása, menetelés (túrázás, nehéz felszereléssel)...


A napi élet abszolút attól függ, hogy mit dolgozol. Mondjuk egy hivatásos, aki az egyetemen informatikus vagy műszerész meg mittudom én mit tanult Ő irodában fog ülni, reggel 8tól délután 4ig, aztán megy haza. Aki objektumot őriz, az váltásban ácsorog a laktanya vagy egyéb épületek kapujában mint egy biztonsági őr a tescoban.

Van aki az újoncokat képezi ki, a tűzszerészek állandóan bombákat hatástalanítanak. Biztos szoktad látni néha a TV-ben, hogy kimennek begyűjtik a cuccot, lezárják a területet, elviszik és felrobbantják. Na ezt kb. sokszorosan csinálják csak nem mindegyiket övezi ekkora felhajtás ha mondjuk nem egy város központjában találják meg, vagy ilyesmi.


A lényeg, hogy nagyon változatos, minden a beosztástól és végzettségtől függ, rendesen reggel jössz, este mész mint bármelyik meló helyen.

Többségben a szerződésesek alkotják a külföldi missziók tagjait, vannak helyek ahol nincsen nagy veszély, pl. KFOR Koszovóban, de ott a fizetés sem több nettő 300 ezernél, afganisztánban 600 ezeret kapnak a magyarok,( az amcsik valamivel többet, 7-800 ezret)...

2015. márc. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kiképzés alatt az élet rendkívül egyszerű. Szopsz. Legalábbis 40 éve így ment.
2015. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!