Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A templomosok és a szabadkőműv...

A templomosok és a szabadkőművesek között van valami összefüggés?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömtől hallottam,szerinte a szabadkőművesek valójában templomosok. Szerintem ez hülyeség, de azért gondoltam megkérdezem...

2015. márc. 9. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szabadkőművesek építették a templomosok templomait.
2015. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi!! Akkor még se akkora hülyeség...
2015. márc. 10. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:

A szabadkőművesség rítusaiban, szimbólum-rendszerében nagyon sok minden utal a templomos hagyományokra.


Tény, hogy a Templomos lovagrend feloszlatása után a templomosok Európa-szerte szétszóródott nagy része eltűnt, ahogyan a templomosok vagyona is.

Nyilvánvaló, hogy közülük sokan a brit-szigetekre menekültek és valószínű, hogy egy ideig titokban még őrizték kapcsolatrendszerüket. Hogy ez érintkezett-e a szabadkőművesség ezt követően ugyanott elinduló mozgalmával, azt nem lehet tudni. A templomépítő középkori operatív kőművescéhek nyilván szintén felvehettek tagjaik közé volt templomos-lovagokat, akik bujkálni kényszerültek...

2015. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!