Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nincsen már Poroszország?

Miért nincsen már Poroszország?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Németország van helyette...
2010. febr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Németország előtte és vele párhuzamosan is volt (történelemórára tessék bejárni), de köszönöm. :3
2010. febr. 13. 21:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma már Németország része,mint pl. Bajorország is.Az sincs külön.
2010. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2010. febr. 13. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:

A poroszok valaha egy balti nép voltak, mint a lettek és a livánok.

A történet folytatását szószerint idézném a Wikiedia Német Lovagrend címszavából: "[1225-ben a lovagok] Konrád, lengyel fejedelemtől kaptak új letelepedési lehetőséget, és a rend ettől kezdve elindult a felemelkedés útján. A balti pogány poroszok területeit fél évszázad alatt meghódítva, Marienburg székhellyel megalakították a Német Lovagrend független országát. A 13. századra már szinte az egész Baltikum a kezükre jutott. A lovagok azonban még több területet akartak, és folyamatosan támadták Lengyelországot és Litvániát....Az 1410. évi grünwaldi csata során azonban megsemmisítő vereséget szenvedtek, amely végleg eldöntötte a lovagok és a térség sorsát. Hatalmuk a következő időszakban fokozatosan összeomlott és meg kellett hódolniuk a lengyel királynak. A kegyelemdöfést azonban a reformáció jelentette, mivel az evangélikus hitre áttérő egyik nagymesterük kisajátította magának a rend kelet-porosz területeit, a livóniai részeken pedig a környező országok osztoztak."

Ezekalatt az évek alatt a poroszok elnémetesedtek, de állítólag a mai németben is sok porosz nyelvi elem van.

A kesőbbiekben pedig a jó poroszok ügyesen terjeszkedtek és végül ők teremtették meg a német egységet.

2010. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"történelemórára tessék bejárni"


"...az egységes német nemzetállam csak 1871-ben jött létre, amikor megszületett a Poroszország vezette Német Birodalom." - Wikipedia


Első voltam és úgy tűnik nem nekem kell látogatnom a történelemórákat...

2010. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Azért, mert a második világháború után a győztes hatalmak kimondták a porosz állam megszűnését. Területének legnagyobb részét a lengyeleknek adták, a német lakosságot pedig elüldözték.
2010. febr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Előttem szóló! Te miről hadobálsz? Porosz állam nem is volt a II. Vh alatt. Az akkori No. nem szövetségi köztársaság volt, mint a mostani, tehát mint szövetségi tagállam sem létezett. Poroszország hivatalosan azóta nincs mióta megtermtették a német egységet ( 1871. január 18-án ). Ami valaha a magja volt Poroszországnak, a keletporosz területek azok részben Lo.-hoz, részben a SzU-hoz kerültek és ma is Lo. illetve Oroszország részei (Kalinyingrádi enklávé). Nyugat-Poroszország meg eleve a Német-római birodalom helyén maradt német nyelvű fejedelenségek meghódításával alakult ki, Berlin is oda tartozott és egy jelentős része még most is német terület.
2010. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szerintem meg te beszélsz ostobaságokat, a porosz állam továbbra is megmaradt természetesen Németország, majd a Harmadik Birodalom részeként. Amúgy utolsó miniszeterelnöke Poroszországnak Hermann Göring volt. Megszűnését pedig (mint említettem) a szövetségesek mondták ki 1947-ben.

Wikipédiáról idézek:

"A második világháború után a Szövetséges Ellenőrző Bizottság 1947. február 25-i 46-os számú döntése kimondta a porosz állam megszűnését."

2010. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!