Érdekelne ez a blog?
Attól függ mi is a történet. Oké, odakerül és azután?
Fantasy vagy horror? Esetleg valami nyálas? Realisztikus?
Milyen gyakran írnád?
Egy történet minőségét elsősorban a mondanivalója határozza meg, az, hogy milyen gondolatok, érzések születnek benned, és ez mennyire értékes a számodra.
Normális esetben az ember el akar mondani egy – vagy több – tanulságot, láttatni akarja a világot egy bizonyos perspektívából, és ez alapján építi fel a történetet.
Ott van Paulo Coelho Veronika meg akar halni című könyve is, az is egy elmegyógyintézetben játszódik, és attól jó, hogy azt a kérdést feszegeti többek között, hogy mi számít normálisnak. Vagy ott van a Száll a kakukk fészkére című regény, illetve film is, ahol a történet az abszolút elnyomásról, a lázadásról, szabadságról, mások szemének kinyitásáról, ennek esetleges következményéről, reménytelenségéről szól. Ezek a történetek attól jók, hogy elmondanak valamit, valami olyasmit, aminek a tanulságát a hétköznapi életedben is értelmezni, használni tudod.
Tehát lehet ebből jót is kihozni. Meg lehet írni egy se vége, se hossza történetet, ami unalmas, nem mond semmit, nem halad sehova, tele van hibákkal.
A történet minőségét, értékét nem a helyszínválasztás fogja meghatározni.
Teljesen igazad van, köszönöm, sokat segítettél.:)
Én viszont arra gondoltam, hogy elég nehéz jót vagy újat kihozni egy tinis-gimis történetből. Nem lehetetlen, de elég nehéz, ráadásul ilyen indítással az emberek 70%-a elmenekül, csakhogy megint ne valami love-storyba sétáljon bele.:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!