Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az eljáró bírónkkal szemben...

Jogkereső kérdése:

Az eljáró bírónkkal szemben hol tudok lépni? Hol lehet elfogultsági kifogást beadni, illetve a hivatali visszaélése miatt panaszolni - feljelenteni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elfogultsági kifogást csak az előtt lehet, mielőtt megkezdődik a per.

Kiosztják az ügyedet Dr. Marhaellenszenves Edömér tanácsvezető bírónak, ekkor élhetsz kifogással.

Döme régi haragosom, Döme elvált feleségem szeretője, Dömét egyszer megvertem stb.

Utólag, ha nem tetsző ítéletet hoz, az már nem elfogultsági ügy.

Fellebezéssel élhetsz ítélethirdetés után.

2015. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, előző válaszoló, de ez tévedés. Hogyan tudnál elfogultságot bejelenteni, ha azt sem tudod, ki lesz a bíró? Ez egyetlen esetben fordulhat elő, nevezetesen ha az egész bíróság minden bírája ellen elfogultsági kifogást terjesztesz elő, ennek is lehet helye, amennyiben az elfogultsági ok a bíróság vezetőjével szemben áll fenn (pld. közeli hozzátartozója az ellenfél, vagy a vádlott).

Ezzel szemben a tények: attól függően, hogy polgári perről vagy büntető ügyről van szó, az elfogultsági kifogást a Polgári Perrendtartás, ill. a Büntető eljárásról szóló törvény részletesen tartalmazza. Keress rá bármelyik jogtárban (több is hozzáférhető ingyenesen). Az elfogultsági kifogás és a hivatali visszaélés miatti feljelentés két teljesen különböző dolog. Javaslom, keress rá ugyancsak valamelyik jogtárban a Büntető Törvénykönyvre, és olvasd el, pontosan milyen magatartás jelenti a hivatali visszaélést. Ha úgy érzed, a te esetedben ezt a magatartást a bíró megvalósította, feljelentést tehetsz bárhol (a szabályok szerint a feljelentést mindenképpen ahhoz a szervhez továbbítják, amelyik illetékes), a nyomozást az ügyészség fogja végezni. Egyébként nem mellékes, mi az, amit kifogásolsz: tényszerűen pld. azt állítod, hogy nem az áll a jegyzőkönyvben, ami elhangzott, ebben az esetben felmerülhet a közokirat-hamisítás bűntette, és még lehetne hosszan sorolni. Ha úgy érzed, hogy a bíró megsérti az eljárás szabályait, ezt észrevételezd írásban. Ha úgy érzed, elfogultan jár el az ügyben, akkor elfogultsági kifogást kell előterjeszteni a bíróságon. Ha bármilyen egyéb panaszod van (pld. sorozatos késés, modortalanság, beléd fojtotta a szót, stb.), akkor a bíróság elnökéhez írásos panaszt kell benyújtanod. Az ügy lezárása után, amennyiben számodra kedvezőtlen ítélet születik és ezt sérelmesnek érzed, fellebbezhetsz, akkor az ügy másodfokra kerül, de ez megint egy más történet, ott nem a bíró viselkedését fogják vizsgálni. Szóval először is olvasd el a jogszabályi rendelkezéseket, ezek a részek ráadásul még közérthetően is vannak megfogalmazva a törvényben.

2015. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Bocs, előző válaszoló, de ez tévedés. Hogyan tudnál elfogultságot bejelenteni, ha azt sem tudod, ki lesz a bíró?"

Nem ezt írtam. Hanem a bíró kijelölése után, de a tárgyalás megkezdését megelőzően.

Más szóval előre kell jelezni, nem a kedvezőtlen ítélet után.

2015. jan. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!