Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MEnnyire lehet jól elhelyezked...

MEnnyire lehet jól elhelyezkedni egy OKJ-s szoftver fejlesztő szakmával? Iletve a fizetés milyen lesz? Esetleg ha csak egy ProgramozóiInformatikus alapképzést végzek el (3 év) azzal és a szakmával mennyire lennének jók az esélyeim? Akár külföldön?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok és a programozói irányt már belőttem de túl so ka lehetőség így nem igazán látom mi lenne a legjobb a számomra.

2015. jan. 10. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
okj-s képzéssel? semennyire se lehet elhelyezkedni
2015. jan. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:

Az informatika kimondottan az a terület, ahol sokkal fontosabb a tényleges tudás, mint a papír. Hiába van diplomád, ha amúgy alkalmatlan vagy feladatra, vagy pont arra a feladatra, amit el kell végezni. Jó programozóból ráadásul hiány is van, így valamennyivel könnyebb alacsonyabb szintű végzettséggel, vagy akár végzettség nélkül is elhelyezkedni a szakmában.


Viszont a helyesírásod pocsék. Ez nem csak holmi kötözködés, hanem nagyon is a témába vágó kérdés. A programozó precíz. Hiszen ha egy while ciklusnál a while helyett wile-t írsz, akkor már nem működik a programod. Ha a helyesírásod ennyire hányaveti, hibás, akkor ebből mindenki arra fog következtetni, hogy az informatikában is ilyen a munkád. És itt nem elég az, hogy majd az önéletrajzodra jobban figyelsz. Vagy alapból benned van ez a precizitásra törekvés, vagy nincs meg alapból, és akkor nem is leszel soha jó informatikus.

2015. jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez érthető kedves válaszoló . Sajnos sose volt jó a helyesírásom azonban a programjaim hibátlanok szoktak lenni kivétel nélkül az elgépelés nem inkább csak kisebb logikai hibák felett siklok el, de ez szerintem még kiküszöbölhető. A precizítás a reszortom sőt kissé szimmetria mániás is vagyok.
2015. jan. 12. 10:26
 4/6 2xSü ***** válasza:

Oké, az én helyesírásom sem volt valami fényes kezdetben. Általános iskolában hármas, négyes között voltam nyelvtanból. Mára azt gondolom, hogy azért megtanultam egész jól írni. Ha törekszel rá, akkor nincs különösebb gond. Ez utóbbi válaszod már összeszedettebb volt, bár a vesszők még ott is hiányoztak.


Amúgy én is diploma nélkül vagyok programozó. El lehet helyezkedni, ha igazán jó vagy, illetve ha a diploma helyett fel tudsz mutatni megfelelő szintű szakmai készséget, tudást, tapasztalatot. De a diploma mindenképpen megkönnyíti az elhelyezkedést. Még azért mindig vannak olyan cégek, ahol kizárólag papírral vesznek fel embert, bár tényleg egyre több álláshirdetésben találkozni azzal, hogy „Feltétel: felsőfokú végzettség, vagy ezzel egyenértékű szakmai tapasztalat.”


Az a gond egyébként, hogy kellő seggeléssel, ismeretséggel elvégezhető egy programozói szak is. Én is írtam már más diplomamunkájához. Az illető le is diplomázott, de egy ujjgyakorlat jellegű feladatot sem tudna önállóan összehozni. A másik oldalról a programozás eléggé sokféle tud lenni. Oké, tudsz programozni. De mennyi tapasztalatod van mondjuk Drupal modulok írása terén? Vagy mennyire vagy járatos az SAP rendszerben? Vagy van-e tapasztalatod Delphi alapon történő adatbázis-kezelő rendszerekben? Mennyire vágod az OpegGL-t? Készítettél-e már mobil alkalmazásokat Apache Cordova alapokon?


Oké, hogy tudsz programozni, de egy adott munkahelyen egy adott programnyelvhez, egy adott környezetben kérnek tőled jártasságot, tapasztalatot. Ha ez nincs, akkor hónapok kellenek, mire beletanulsz. Akkor már inkább felvesznek helyetted egy olyat, aki amúgy már keni-vágja a témát.


Persze pont emiatt nehéz olyan embert találni, aki tényleg keni-vágja a témát, pont ezért örülnek, ha fel tudsz mutatni az adott témakörben komolyabb eredményeket, akár van diplomád, akár nincs.

2015. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értelek és egyetértek. Én személy szerint a Delphi-vel foglalkozok így informatika órán. Bár még csak most fogok érettségizni , azért a könnyebb feladatokat már eltudom végezni Delphi-vel.
2015. jan. 12. 15:40
 6/6 anonim válasza:

Nem tudom hogy keveredtem ide 😅

Programozó lettél végül vagy más irányt választottál?

ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!