SOTE pszichoterápiás osztályra megy valaki januárban?
Én voltam már ott sokszor. Nagyon kulturált hely. 1-2-3 ágyas szobák vannak, minden szobában külön mosdó,wc. Reggel 7-kor ébresztő, fél 8 körül reggeli, 8 körül gyógyszerosztás, 8:30-9 óra között vizit, 9 órától kezdődnek a terápiák (csoportos pszichoterápia, kézműves terápia, kommunikációs mozgás, relaxáció, sima kommunikáció), e mellett heti 1-2x egyéni pszichoterápia is van. Egyszer a 4 hét alatt otthon lehet aludni, ha akarsz, és engedik. Az orvosok, nővérek jó fejek, korrektek, ha te is az vagy (nem vered át őket, stb.). Ha bizonyos betegségfajtákkal mész, úgy lehet valami kiegészítés a terápiádban, ezt szerződésben rögzítik Veled.
Milyen problémával mész?
Köszi a választ.
Elvileg borderline vagyok, ezért megyek...
Remélem nem baj, ha még lenne néhány kérdésem; kérlek, ha nem gond válaszolj rájuk légyszi.
Terápiák délután is vannak, vagy akkor már szabadon lehet ide-oda menni? Este mikorra kell visszaérni az épületbe? Hétvégén gondolom nincsen semmi terápia- olyankor ki lehet menni a városba?
És a legfontosabbak:
Milyen a kaja? Mennyire figyelik, hogy ki mennyit eszik, eszik-e?
Meg alapból is, mennyire figyelnek? Mármint az ember állandóan figyelve érzi magát, vagy itt nem úgy megy mint az átlag pszichiátriai osztályokon?
s végül: ha valaki úgy megy, hogy egy ideje szed gyógyszereket, akkor azt tovább szedetik vele?
Köszi ha írsz előre is :)
Szia!
Igen, vannak terápiák délután is, néha, de nem minden nap, általában a kommunikációs mozgás szokott lenni délután vagy esetleg a festegetős művészetterápia. De legkésőbb vacsorára, ami 17 órakor van, vége a terápiáknak. Ez után lehet kimenni 19 óráig. De csak annak van kimenője, akinek a kezelőorvosa engedélyezi a kimenőt, de általában engedélyezni szokták, csak emiatt írtam, hogy a betegséged függvényében kiegészítő szerződést kötnek Veled, és ha úgy ítéli meg az orvos, hogy fennáll pl. az öngyilkosság vagy az alkoholfogyasztás veszélye, akkor megvonhatja tőled a kimenőt. De alapjáraton 17-19 óráig ki lehet menni, ha nincs kizáró oka. Én evészavarral voltam ott nagyon sokszor, és pl. az evészavarosokat alapból nem engedik kimenőre menni. Legalábbis egyedül...mert néha szoktak olyan engedményt tenni, hogy betegtárssal vagy hozzátartozóval ki lehet menni.:) Akik "vigyáznak rád". Hétvégén valóban nincsen semmi foglalkozás, ha az előbb említett okokból nincs megvonva a kimenőd, akkor kimehetsz persze a városba, csak a gyógyszerosztás-ételosztás időpontokat tartani kell, akkor az osztályon kell lenned, de a vacsorát el tudják tenni későbbre, tehát elvileg lehetséges az, hogy ebéd után kimész, és 19 órára visszamész.:)
A kaja változó, eléggé egyhangú, tésztafélék hússal, főzelékek, rizs, rántott hús, vegáknak rántott sajt. Többféle étrend közül lehet választani, én annyira nem vagyok tisztában vele, hogy ki mit kap, mert én az anorexia miatt kötelezően roboráló étrendet kaptam mindig. De azért nagyjából szoktam látni, hogy ki mit kap enni...Vacsora-reggeli mindig ugyanaz, 2-2 db zsemle margarinnal, felvágottal, vagy valamilyen krémmel: kőrözött, májkrém, stb. Csak az evészavarosokat figyelik, hogy mennyit esznek. Ezért is írtam a szerződést betegségtől függően, mert az evészavarosoknak csomó étkezésre vonatkozó külön szabályt szoktak kikötni, napi 2 tápszert meg kell inni, étkezések után 1 órát a nővérek előtt kell ülni, nem lehet felállni, stb...de ez téged nem érint, mert ez csak az evészavarosokra vonatkozik, a többieknek nem figyelik, hogy mennyit esznek.
Alapból amúgy olyan dolgokra figyelnek oda, hogy ki, mikor, miért hagyja el az osztályt, hová mész, mikor jössz vissza, stb., tehát ha kimész valahova, akkor mindenképpen szólni kell a nővéreknek, hogy elhagyod az osztályt, és mikor mész vissza, szóval tudniuk kell róla, hogy éppen hol vagy, de különösebben nem figyelnek, csak arra, hogy mindenki épségben meglegyen.
Én hatszor voltam bent, abból 2-szer változtattak a gyógyszereimen, de ha nem indokolt, akkor meghagyják a gyógyszereidet, ahogy eddig szedted. Ha szedsz valami egyéb, nem pszichiátriai szert, akkor azt vigyed magaddal, amúgy nem kell gyógyszert vinni, ők adják.
Voltál már első interjún?
Azt kihagytam, hogy bár kulturált, kis létszámú kórtermek vannak, felszerelés nuku, tehát mindent vigyél magaddal: wc papír, szappan, mosogatószer, szalvéta, kés, villa, kanál, lapos tányér (a reggelihez-vacsorához), mert semmit nem adnak. Viszont ha borderline vagy, akkor lehet, hogy a késedet, villádat, borotvádat, körömvágó ollódat, stb., szóval minden vágó eszközt elvesznek tőled, de étkezések, v. zuhanyzás előtt odaadják, csak utána újra le kell adnod.
Ja, és nem tudom, fiú vagy-e vagy lány, mennyire vagy fázós, de ilyenkor télen elég hideg van a kórtermekben, szóval plusz takarót és hajszárítót is érdemes vinni.
Szia!
Lány vagyok- csak mert kérdezted :)
Voltam első interjún, de túl sok mindent nem mondtak, én meg nem nagyon kérdeztem, mert nem álltak össze így a kérdések a fejemben mint most. Bár ha ezt mind elmondják, simán elijesztenek ...
Most fogok menni januárban, már pakolok, úgyhogy köszi a tippet a plusz takaróra :)
Mondták, hogy zárható szekrényt adnak- mekkora az a szekrény? Van akasztós része is (vinnék válfát) Te egyébként mennyi cuccal mentél? (Akárhogy
próbálom leredukálni, rengeteg cuccot pakoltam össze :O )
Nagyjából milyen szokott lenni az átlagéletkor?
Írtad, hogy többször is voltál- így van tapasztalatod: Milyen benyomásod volt a terápiákról? Van értelme, használ valamit, segített neked?
Hát a szekrények elég picikék, ilyen speciális kórházi bútor, ami úgy van kialakítva, hogy egy szekrény nagyságú szekrény elharmadolva...szóval elég picike. De igen, zárható, 2000 Ft készpénzt kell letétbe rakni a kulcsért. Van akasztós része, és mindegyikben van 1 db vállfa elméletileg, a gyakorlatban viszont inkább nincs, már rég elhordták a betegek, szóval inkább vigyél magaddal!Én általában egy sporttáskányi cuccal mentem, de én budapesti vagyok. Te budapesti vagy? Mert ha nem, akkor nyilván jobban fel kell készülnöd, mert nem tudsz hazaugrani egy pulcsiért, vagy egy törölközőért, és hát mosásra nincsen lehetőség. Csak maximum csap alatt az apróbb dolgokat (bugyi, zokni...).
Az átlagéletkor abszolút vegyes, sok a fiatal 18-30 éves, de sok az 50-60 év körüli is, sőt, általában ez a két véglet a leggyakoribb. De sok a fiatal. Te hány éves vagy? Biztos találsz majd olyan betegtársakat, akikkel jól kijössz, általában mindig nagyon összetartó a társaság, még az idősek a fiatalokkal is.
Hát nekem nem is annyira a terápiák segítettek, hanem a formalizált, rendszeres étkezések, és az ellenőrzés, amivel konkrétan az életemet mentették meg (30,5 kg voltam). De a terápiák is jók, de nekem kellett pár alkalom, mire rögzültek, annak aki először megy, elég nehéz lehet, és talán kevésnek is tűnhet majd a 4 hét a változáshoz. Sőt, kevés is lesz. A kommunikációs mozgásnak nem sok értelmét találtam, a művészetterápia jó annak, aki szereti ilyen formában kiélni magát, a relaxáció annak jó, aki fogékony rá, és el tud lazulni. Nekem az sem ment. De az egyéni és csoportos pszichoterápia jó!
Január 5-én mész? :) Sok sikert...Van amúgy wifi az osztályon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!