Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ugyanazok a kötelező...

Miért ugyanazok a kötelező olvasmányok még most is mint évtizedekkel ezelőtt?

Figyelt kérdés
Még úgy az Egri csillagok elment,mert az történelem és az úgy nem évül el ahogy.De kit érdekel manapság mondjuk a Légy jó mindhalálig?Arról szól az egész h van egy gyerek aki próbál beilleszkedni.Arról meg már én nem tehetek hogy még ez se megy neki.Meg h kényszerből haverkodik újgazdagékkal,aztán akkor mi van?Meg a szerelmes levél is kit érdekel,meg ekkora szar választ h "szívesen sehogyse" vagy mi?Meg alapból mi értelme annak h KÖTELEZŐ olvasmány.Ha valami kötelező akkor annak az ember undorodva áll neki.Én szívesen olvasok de nem ilyen baromságokat.Egy csomó Robin Cook könyvet elolvastam, olvastam Stephen Hawkingtól az idő rövid történetét.Ezekről bármikor írok egy fogalmazást h miről szól.Nem tudom h minek ez a sok felhajtás egy cselekmény nélküli izgalommentes felfújt történethez ami már nem aktuális?Nem lehetne bevezetni valami új,izgalmas kötelező olvasmányt?
2010. jan. 31. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
azért mert 10 évtizede és most is elavult hülyeség az egész..akkor meg nem mind1 mit kell elolvasni?
2010. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem,mert vannak izgalmas új regények amik érdekesek és aktuálisak.
2010. jan. 31. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már magyar vagy nem árt, egy kis magyar kultúrát is megismerni, tanulni. Ha meg olyan könyvekre vágysz ami érdekel, akkor olvasd el szabadidődben és kész. Ja és az sem biztos ami neked tetszik az a többi tanulónak is tetszeni fog. Én pl. nem rajongok Robin Cook könyvekért, viszont rengeteg kötelező olvasmányt szerettem és nekem tetszettek. Meg szerintem nem a könyvekkel van igazán problémája a diákoknak hanem a KÖTELEZŐ szóval... Ezek a könyvek meg csak szerinted baromságok. Nagyon sok jó könyv van, csak meg kell érteni a tartalmát.
2010. jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak nem érti a mai korosztályunk az ilyesfajta magyar nyelvet. Plusz igen, taszít a Kötelező szó: én magyar tanárom már azt mondja inkább, hogy nem muszáj elolvasni, de kérdez belőle XD Néha bevet olyan akciókat is, hogy csak egyvalaki olvassa el az adott könyvet és beszámolót tart róla a többieknek az órán. Én inkább így is, úgy is elolvasom, ha érdekel, eddig egyedül a Kőszívű ember fiai nem ment és csaltam kicsit :')


Egyébként egy pluszpont amellett, hogy olvasd el a kötelezőket: nagyon fontos lesz érettségin. Ha tudsz mondani irodalom szóbelin példákat az ilyen történetekből, esetleg fejből részleteket, ami a kihúzott témába vág, jó sok pontot jelenthet a tanárodnál megaz elnöknél. Plusz írásbelin is lehet, hogy fel tudod használni őket. Bár én még csak az érettségi küszöbén vagyok, talán jó tanácsként súghatom neked:)

2010. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!