Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szuperagy akarok lenni matekbó...

Szuperagy akarok lenni matekból és fizikából, hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy erősen humán beállítottságú vagyok... Ami annyit jelent, hogy totál hülye vagyok az összes reál tárgyhoz. Matekból hatodik óta kegyelemketteseim vannak, tehát már a legalapabb dolgokat sem értem, a fizikához cseppet sem konyítok. De meg akarom érteni és jó akarok lenni belőle. :D Lusta is vagyok cefetül, de ezen is változtatni akarok. Hogy csináljam? Egyedül persze, mert nincs aki segítene.
2010. jan. 25. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek abban, hogy valaki totál hülye valamihez. Ha akar, szorgalommal el tud csípni egy jobb jegyet, ha nem is a legjobbat. Senki sem úgy születik, hogy ezeket a dolgokat tudja, max. érdekli vagy tehetségesebb másoknál, de te is meg tudod csinálni, ha sokat olvasol a témáról, matekból pedig példákat oldasz meg, mert a matek olyan tárgy, amiben be kell gyakorolni a példákat. Állj neki a példatárnak és először bár nehéz lesz, egyre több dologra rá fogsz jönni a saját logikád segítségével. Így tudod trenírozni magad.
2010. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Időnként jutalmazd meg magad egy bizonyos mennyiségű helyes megoldás után. Ez motiválni fog, ha nem lenne hozzá kedved.
2010. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben a fizika tankönyvet olvasgatnám szorgalmasan, aztán megoldanám a lecke végén a feladatokat, elolvasnám az érdekességet is stb. Aztán ha komolyan érdekelne a dolog, vennék még egy, másmilyen fizikakönyvet, és abból is tanulnék. Vagy a két könyvből egyszerre, párhuzamosan.


Matekhoz nem tudok hozzászólni, oda kell figyelni órán. Én mindig csak az aktuális anyagot tudom, aztán elfelejtem. A füzetet meg hiába nézem vissza, sajnos nem értem. Nem tudom, mi lesz velem érettségin...

2010. jan. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%
legyél stréber
2010. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!