Állásinterjún mire számítson az ember?
Ha nem készülsz fel, akkor semmi jóra!
Az elkerülendő hibák:
"Én, én én" mentalitás: kerüljük el azt, hogy az interjú csak rólunk szóljunk, ne folyamatosan arról beszéljünk, hogy mit akarunk, hanem hogyan is tudnánk segíteni a cégnek a növekedésben, milyen plusz tudunk adni a pozícióhoz.
Ne válaszoljunk egy kérdésre azonnal. Nem feltétlenül kell mindenre gyorsan válaszolni, ha szükségünk van időre válaszolni egy kérdésre, akkor nyugodtan tartsunk egy pici szünetet, hogy össze tudjuk szedni a gondolatainkat, ez nem akasztja meg az interjú menetét.
Ne fussunk felesleges köröket. Törjünk inkább a lényegre, ugyanis sokszor az interjúztató a sok "kerülőúton" elveszíti a fonalat.
Ismerjük a céget és a terméket, szolgáltatást, amit árul, elad. Vegyünk annyi fáradtságot, hogy utánanézünk a cégnek, hogy mivel foglalkozik, ha erre ugyanis rákérdeznek, és nem tudunk válaszolni, az komoly bukó.
Legyünk eredetiek. Ne csak azt mondjuk el az interjún, amit a felvételiztetők hallani szeretnének, az ugyanis sokszor lehet unalmas. Tűnjünk ki egy olyan plusz tulajdonsággal például, ami érdekessé tehet minket.
Felejtsük el a könyörgést a munkáért. Nincs pénzünk már a következő havi rezsire és mindenképp kell ez a munka – ez nem a járható út az állás megszerzésére. Ez ugyanis azt jelzi, hogy nekünk miért fontos ez a munka, de nem jelzi azt, hogy mi miért lennénk fontosak a cégnek. Legyünk magabiztosak inkább, az nagyobb segítség.
Ne kezdjünk el addig beszélni a fizetésről és juttatásokról, ameddig az interjúztató fel nem hozza. Ezzel nem csak azt mutatjuk, hogy a pénz érdekel minket a leginkább, hanem úgy is viselkedünk, mintha már megkaptuk volna az állást.
Ne mondjunk negatív dolgokat a korábbi munkaadónkról. Ez egyáltalán nem mutat professzionalitást. Csak egy lehetőségünk van jó benyomást tenni az interjúztatóra, ne rontsuk el ezzel.
Mindig kérdezzünk. Ez ugyanis azt mutatja, hogy tényleg érdekel minket a munka, és komolyan is gondoljuk a jelentkezést. Ilyen kérdés lehet például az, hogy milyen a cégnél a munkakultúra, milyen a munkakörnyezet, miért hirdették meg ezt a pozíciót, vagy hogy az interjúztató meséljen saját tapasztalatairól a cégnél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!