Mi folyik ukrajnában?
Ezeken az oldalakon írnak a legtöbbet róla, vannak ott tudósítóik is, bár sokan meghaltak közülük.
Abból indult ki, hogy Janukovics próbált manőverezni a kelet és a nyugat között. Az EU-val kezdett tárgyalásokba, de a feltételek tönkretették volna Ukrajnát, ráadásul ki is szivárogtak a feltételek.
Utána Janukovics bejelentette a csatlakozást az orosz vámúnióhoz. Ezután kezdődtek a Kijevi tüntetések. A tüntetőket különböző alapítványokon keresztül nyugatról fizették. A galíciai oligarchák egy része is beszállt.
Közben már Bécsben zsoldosok gyülekeztek, hogy Ukrajnába menjenek. Ezek és a NATO különleges egységei Magyarországon keresztül, magyar útlevéllel szivárogtak be Ukrajnába. A tüntetéseket a NATO mesterlövészei radikalizálták, akik a rendőrökre és a tüntetőkre egyaránt lőttek. A tüntetéseken megjelentek ukrán neonácik (Jobb Szektor) is akik Izraeltől kaptak kiképzőtiszteket (nem vicc). Közben elfoglalták a Rivnei atomerőművet is. Janukovics Krímbe menekült, ahol kikiáltották a független Krímet, ahová behívták az orosz békefenntartókat. Ezért menekült meg Krím a mostani mészárlásoktól. Krímben győzött a tüntetés, a neonácik jelentősen megerősödtek, azonban a hatalomba nem ők kerültek be, hanem Svájcból, USA-ból érkezett zsidók.
Visszavonták a kisebbségi jogokat, az ukrán neonáci militáris egységek pedig Kelet-Ukrajna orosz lakosságát terrorizálták.Ezután lázadt fel Kelet-Ukrajna, a legkeletibb tartományokban népköztársaságok (népi köztársaságok) jöttek létre. A rendőrség átállt, vagy feloszlott. Ezután küldték be a hadsereget, de nagy részük szintén átállt. Viszont a zsoldosok és a neonáci csapatok harcoltak és hatalmas mészárlást csináltak. A polgári lakosságot gyilkolták, mert a megalakult Új-Oroszország önkéntes seregével nem tudták felvenni a harcot. A neonácik vezetői rádöbbentek, hogy ők az ágyútöltelék szerepét játszották. Később a Jobb Szektor (Dmitrij Jaros) már hatalomátvétellel fenyegetőzött. Kijev először megpróbálta leszerelni őket, néhány vezetőjüket megmerényelte, végül azonban pozíciókat adott nekik a kormányban, egységeiket (pl. Azov) a belügyi egységekkel vonták össze. Közben az illegitim kormány társulási szerződést írt alá az EU-val és jelenős támogatást kapott a háborúhoz. Petro Porosenkót elnökké választották, a kormány maradékát feloszlatták.
Új-Oroszország most elfoglalni a tengerpartot és most kerül sor a találkozóra Minszkben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!