Én miért látom másképpen azokat a 3D-s varázsképeket?
Így is lehet nézni és úgy is.
Az a különbség, hogy egyik esetben a bal szemmel a bal oldalit nézed és a jobb szemmel a jobb oldalit.
A másiknál éppen fordítva, vagyis ahhoz X-ben kancsalítva kell nézni. Nekem elég gyorsan bejön mindkét módszerrel.
A kancsalítós X nézési mód a könnyebb, mert úgy mindenki tud könnyedén nézni. A párhuzamos a nehezebb még nekem is, pedig egy időben nagyon sok képet, képrejtvényt (azt kellett így nézni, mik az eltérő részek) néztem így. Jó játék.
A két nézési módot felváltva használtam, közben egyiknél kidomborodott a térhatás és a másiknál bemélyedt, már a térhatású képeknél.
De jó, hogy te mind a kettőt látod!
Itt van egy link: [link] ,de én itt az első képen látom a szívet, csak az nekem nem kidomborodik, hanem belesüllyed.
Igen, első nézésre, kicsit X-ben nézve nekem is úgy jön be. A második féle nézéshez kell segédeszközt használni.
A két vagy három ujjunkat egymás mellé téve úgy kell a képernyő közelébe tenni, hogy a képen felül van két jel, kettő bemélyedés. Azoknak kell majd fedésbe jönni. Vagyis egyik szemmel csak az egyik jelet kell látnod, a másikkal csak az ellenkezőt. Akkor van jól beállítva az ujjaid távolsága a képernyőtől, ha ez létrejön.
A bal szemmel nézve úgy teszem az ujjam a képernyő elé (közelebb v. távolabb próbálgatva), hogy a bal szemmel csak a bal képet lássam és ami persze onnan kifelé a széle felé esik.
Közben a jobb szemmel csak a jobb képet szabad látnom, és persze a tőle kifelé lévő dolgokat. Ezt felváltva becsukott és kinyitott szemmel lehet próbálgatva beállítani.
Amikor ez meg van, akkor úgy kell nézned mint ha messzire néznél, vagyis a szemeknek szinte párhuzamosan előre távolra kell irányulni. Ugyanezzel a szem tartással a monitoron lévő képre kell nézni. Ebben segítenek a képernyő előtt lévő ujjaid, mert mindegyik szemnek csak a számára látni szükséges kép marad látható. A másikat kitakarod. Persze az ujjad úgy kell beállítani, hogy utána a mozgatása nélkül a bal szemmel csak a bal képet lásd és jobb szemmel csak a jobb képet. Mindegyikkel még fogod látni a kép melletti területet is ami nem baj, az nem zavaró.
Az X nézéssel befelé fog mélyedni a látvány. Párhuzamos nézéssel kifelé emelkedik. Egyébként ezt a párhuzamosat volt valamikor nagyon régen nehezebb megtanulni.
Ezt nézd meg bármelyik módszerrel:
Kellemes látvány akár kiemelkedő, akár bemélyedő kúp formát látsz. Olyan mint egy vulkán a mély kráterével, persze sematikusan, tervező asztalon modellezve.
Vagy még egy víz felületbe cseppenő cseppre emlékeztet még.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!