Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Golf 1.8 Gt (90le) -be megoldh...

Vrgzlk kérdése:

Golf 1.8 Gt (90le) -be megoldható a turbó beszerelése? Mit kell kicserélnem még benne hogy bírja minden?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha a turbó és a hozzá való eszközök megvannak a beszereléshez, mennyit kell még szánnom rá hogy ne legyen hibája? Váltó csere szükséges? És ha igen dízel váltót tegyek rá?

2014. máj. 25. 22:54
 1/1 anonim válasza:

A turbó beszerelése elméletileg megoldható. A kérdés az, hogy megéri-e és mennyit birná utána az autó.

A legnagyobb probléma az, hogy azt az 1.8as motort nem arra tervezték, hogy 120, 140 vagy akár ennél több lóerős teljesítményt leadjon. Ezért kellene konkrétan mindent kicserélni, a motorblokkon kívül még kisebb lóerő tobblet esetén is. Ha nem cseréljük a legtöbb alkatrészt erősebbre vagy nagyobbra, akkor nem fog többet menni pár ezer km-nél. De ez nagy mértékben függ attól is, hogy mennyivel szeretnél többet kihozni a motorból.

Ha megvan a "turbó és a hozzá való eszközök", akkor még 1 annyit szerintem rászámolhatsz mint amennyibe került a turbó, hacsak a munka nagy részét nem tudod te elvégezni.

És még hátra van a motor alkatrészek kicserélése, ami még egy annyiba kerül legalább. És itt még nem beszéltünk a turbó megfelelő hűtéséről, olajozásárol, elhelyezéséről és a tobbi apróságról.

Váltó csere nem feltétlenül szükséges szerintem de kuplung csere mindenképpen.

Tehát a lényeg az, hogy megoldható, de nagyon sok pénzbe, időbe és energiába kerülne, ettől függetlenül én nem akarlak lebeszélni róla...

jaj..és ott van még a fogyasztás is

2014. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!