Legerősebb gumilövedékes pisztoly?
Az önvédelmi fegyvernél a legutolsó szempont a kinézete.
1. Megbízhatóság
2. Méretei. Minél kisebb, annál jobb.
3. Egyebek ESETLEG. Kinézet, tárkapacitás, stb.
A jelenlegi gumilövedékes revolverek egyformán megbízhatóak az első néhány száz (~500) lövésük idején. A Keserű Pitbull élettartama állítólag valahol 500-1000 lövés körül van, a másik kettőnek sokkal több.
Hordható méretű gumisokból 3 van most újonnan kapható. Alfa G030, Zoraki R1 GG, Keserű Pitbull. A felsorolás sorrendje egyben el is mondta, hogy minőségileg milyen sorrendben állnak egymáshoz képest a fegyverek.
Nem írnék újra le mindent, ezért:
Ajánlom még ennek a kérdésnek és a rá adott válaszoknak az átolvasását. Az egész nagyon aktuális, minden szó átvihető a te esetedre is:
http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..
Személy szerint Zoraki R1 GG-ből és Keserű Pitbullból lőttem vagy voltam tanúja 200, illetve 100 lövésnek és mindkettő 100%-osan megbízhatónak bizonyult, értsd minden töltényt elsütött mindkettő, nulla hibával. Nekem egy Zoraki R1 GG-m van, de egy nagyon jó barátomnak és a nagypapámnak is egyaránt Keserű Pitbullt ajánlottam önvédelemre és meg is vették mindketten.
Alfa előny: Legmagasabb élettartam, legmagasabb minőség.
Zoraki előny: Legrövidebb cső, legerősebb "kilövési" energia.
Pitbull előny: Legkönnyebb súly, DAO (kakas felhúzófelület nélküli) elsütőszerkezet. A legolcsóbb a 3 közül.
Szerintem a 3 közül mindenki válasszon az alapján, hogy melyik tetszik neki külsőre a legjobban, valamint hogy melyikre van pénze a 3 közül. Megbízhatóságban, rejthetőségben durván egyformák. Én mindháromra rábíznám az életem is.
Otthonra kell a fegyver vagy utcai viselésre?
1. Ha otthonra kell csak és kizárólag, tehát nem vinnéd magaddal SOHA SEHOVÁ, akkor az Onesta felülmúlja az előbb felsoroltakat. Ha csak otthonra kell, mindenképpen Onestát vegyél.
2. Ha akár csak megfordult a fejedben, hogy az utcán is viselnéd, néha magaddal vinnéd, vagy hasonló, akkor állnak azok, amiket korábban mondtam.
-ha veszel egy Onestát, akkor azt csak otthon tudod tartani, mert hiába van már gáz-riasztó verziója, amire kérhető viselési, de akkora méretű, hogy nem lehet rejtve viselni
-viszont ha veszel a fentiek közül egyet (Pitbull, G030, Zoraki), akkor azokat hordhatod az utcán ÉS mellé még otthon is rendelkezésre állnak természetesen.
3. A legideálisabb természetesen az lenne, ha otthonra vennél egy Onestát és ha hordásban is gondolkozol, akkor vennél egyet utcára az előbb felsorolt hatlövetű 10-12 mm-esek közül is. De tudom hogy a legtöbb embernek fájnak az anyagiak, nincs pénze két fegyvert venni, vagy egyszerűen csak el akarja intézni egyből a dolgot és univerzális fegyvert keres. (A legolcsóbb kombó egyébként az Onesta+Pitbull lenne, összesen 68 500 forintból jönne ki.)
Ha csak egy fegyvert vennél és viselni is akarod, akkor vegyél egyet a hatlövetűek közül. Ha soha nem vinnéd ki otthonról, nem gondolkozol gumis viselésében, akkor Onesta. Ennyi.
Nem! A méretéhez képest kell nézni az erejét a gumilövedéknek. Van egy ilyen számítás, hogy a 0,5 J/mm2 (négyzetmilliméter) alatti becsapódáskori energialeadásnál nem halálos egy lövedék (legyen gumi, ólom, acél, műanyag, stb.).
A lényeg, hogy kb a 80-100 Joule-os 18 mm-es guminak ugyanannyi az "ütési" energiája, mint egy 40-50 Joule-os 10-11-12 mm-esnek. Ez azért van, mert minél nagyobb a lövedék, annál nagyobb felületen adja le az energiáját.
Az USA hadseregében azért (sem) rendszeresítettek az M4/M16 típuscsalád 5,56 mm-es kaliberéhez gumilövedéket (ami ugye szintén 6 mm körül lenne), mert a 6 mm-es gumilövedék már 30-40 Joule-lal is lehet halálos. Mivel ugye hiába kevés a Joule látszólag, de a 6 mm miatt nagyon pici területen adja le az energiáját a lövedék. Szerintem eléggé érthető az egész.
A lényeg: Ha 18 mm-es gumisról beszélünk, a 80-120 Joule körüli energiát produkáló fegyverek ideálisak arra, hogy megállítsák a hatalmas ütésük keretében a támadót, de még pont NE okozzanak halálos sérülést rendeltetésszerű használat mellett.
A hordható méretű 10-11-12 mm-es gumilövedékes fegyvereknél pedig a 40-50 Joule tekinthető az ideális energiának, ami hasonló megállítóerővel bír, mint a 18 mm-es 100 Joule-lal, de még nem halálos energiájú.
Például a Zoraki R1 GG azért is lehet veszélyes, mert 10 mm-es gumilövedékre töltve, Lapua riasztóval használva is 70 Joule-t tud, ami már egy kicsit sok és sokkal könnyebben lehet vele súlyos sérülést okozni, ölni, mintha csak 40-50-et tudna.
Szóval ha gumis Joule-okról beszélünk, mindig tegyük hozzá hogy milyen űrméretű gumilövedékről van szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!