Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valamiben hiszünk legyen...

Ha valamiben hiszünk legyen az akármi, az létezik?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Akármi nem létezik, csak mert hiszünk. Azt hiszem van egymillió euróm, attól még sajnos nincs.
2014. máj. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de nem fizikai dologra gondoltam
2014. máj. 5. 12:43
 3/6 Egy ork ***** válasza:
Hiszek a hétfejű, nyikorgótökzabáló házirájában. Hiszek Magyarország feltámadásában. Hiszek Casperben. Mégsem látta senki se.. :/
2014. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valójában igen. A hit egy burok. Benne vagy és nem tudsz kijönni. Mivel benne vagy, és belülről úgy tűnik, hogy létezik, ezért azon burkon belül létezik is. Egy másik burokban, amiben valaki más van lehetséges, hogy nem létezik, de az is lehetséges, hogy abban is létezik.


Ez nem olyan könnyű tétel, sok mindenki beleesett már ebbe a csapdába, vallásos emberek, tudósok, őrültek, szerelmesek.


Nem könnyű ezt elfogadni, mert azt jelenti, hogy semmiben sem lehetünk biztosak. Azt jelenti, hogy az agyunk amivel gondolkozunk, talán valami idegen befolyás alatt áll, és az befolyásolja a gondolatainkat, és akkor felmerül a kérdés, hogy "Ki vagyok én?", miről döntök én, mi az, hogy én.



Tudományosan megközelítve erről árulkodik mind az ősrobbanás, mind az élet kialakulásának tudományos leírása, hogy nem tudjuk a kezdetet, nem értjük, rajtunk kívül áll, mi azt a részét értjük jobban, amikor már működik, és arra vagyunk kitalálva, hogy azt tegyük, amit teszünk. Nem lennénk itt ha azok az egysejtű élőlények nem alakultak volna ki, nem szaporodtak volna. Ebből egyenesen következik, hogy mi csak egy nagyon vékony szelete vagyunk az egész történetnek, és csak ezen a szeleten belüli dolgokat látjuk, érthetjük. Önhivatkozásnak tűnik az összes magyarázat, amit az ősrobbanásról vagy az élet kialakulásáról gondolunk és mondunk. Mi is az eredményei vagyunk az ősrobbanásnak és az élet kialakulásának, egy szeletei, befolyásolta az agyunkat. Amikor mondunk valamit, azt mindig úgy képzelem el, mint valami teremtmény, ami fut saját maga után, mondjuk a saját farka után, de sose éri utol magát, mert éppen ő az aki menekül is egyben. Amikor mondunk valamit, azt legalább részben azért mondjuk, mert az ősrobbanás úgy volt ahogy, mert az élet kialakulása úgy volt ahogy. Azt próbáljuk megmagyarázni, hogy hogyan tudunk magyarázni. Ezt nevezem önhivatkozásnak. Az önhivatkozás meg nem logikus. Az olyan, mintha a "csak" egy érv lenne. Azért 4 a 2+2 eredménye, mert azt parancsolom, hogy azt írd le. Másold le. Ne akard, hogy a 2+2 5 legyen, mert az másolási hiba. Van még ilyen másolási hiba a természetben is, mutációnak hívják, és azért nevezik hibának, mert nem pont ugyanazt másolja le, mint az eredeti, hanem valaminek, a befolyásolása miatt kicsit más lesz az eredmény, és azért hiba, mert más, mert nem ugyanaz. A hiba az, amit nem értünk miért nem úgy van, ahogy mi hisszük hogy lennie kéne. A hiba az nem gonosz dolog, csupán mutatja, hogy mennyire nem tudunk kijutni a burokból, amibe születtünk.

2014. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg elhiszed, akkor neked létezik.
2014. máj. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a 3. váladzoló nagyon elgondolkodtató. egyébként olyamokra gondoltam mint a 2. válaszoló írt.

2014. máj. 5. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!