Mire jó a folyékony glicerin?
Én a multkor sima szárított dogányból próbáltam vele bizipipadohányt csinálni!:D
Arra jó, hogy édeskés ízt ad a dohánynak, és nedvességet. Egyébként édesítőszernek szokták használni a élelmiszergyártók ha jól tudom.
" [link]
Vízzel keverve kiváló fagyálló készíthető belőle. A keverék glicerintartalmától függően -35 C fokig nem fagy meg. A fagyálló folyadékot bekeverhetjük a gépkocsi hűtővízébe, vagy felhasználhatjuk a hétvégi házak fagymentesítésére. (Tausz György)
Ha a csokoládéfolt friss, felső rétegét először tompa késsel óvatosan kaparjuk le, majd itassuk át benzinnel és dörzsöljük ki a foltot. Amennyiben a folt helye sárga marad, meleg glicerinben áztassuk. Végül a kitisztított részt meleg vízzel mossuk át. (Tausz György)
A hűtőszekrény gumitömítéseit tisztítás után hintőporral is bedörzsölhetjük. A hintőpor kiváló víztaszító, azonban nem helyettesítheti a rendszeres glicerines kezelést! (Tausz György)
A gumitömítések a napfény és hő hatására nem vesztik el rugalmasságukat, nem keményednek meg, és idő előtt nem repedeznek be, ha időnként glicerines vagy szilikonos oldattal bedörzsöljük. A glicerin és a szilikon növeli a gumi ellenállóképességét, késlelteti elöregedését. (Tausz György)
Mosható anyagokból a friss kakaófoltot meleg vízzel mossuk ki. A vízhez kevés glicerint is adjunk. Gyakran elég meleg vízbe mártott lágy kefével dörzsölni a foltos helyet. Finomabb vásznon meleg glicerinnel való dörzsölgetés is célravezető. Ha a kakaófolt már régi, tömény glicerinnel vagy szappanszesszel tisztítsuk. Ahol semmilyen eljárás nem használ, ott a foltot híg ammóniákos hidroperoxid-oldattal (H2O2) kezeljük. (Tausz György)
A bútorok nem porosodnak olyan gyorsan, ha egy liter vízbe egy teáskanál 20%-os ecetet, valamint egy teáskanál glicerint feloldunk, majd puha ronggyal ezzel a keverékkel töröljük le a bútorokat.
Ha az öblítővízhez egy kevés (egy-két kanál) glicerint adunk, a kötött holmi nem megy össze, puha lesz, és nem irritálja a bőrt. Ha pedig az utolsó öblítővízhez egy pohár 10 %-os ecetet is hozzáöntünk, az anyag kevésbé nyúlik meg, rugalmas marad. (Tausz György)
Rekedtségre több háziszer is hatásos. A cukros tea, a korábban forró vízben oldott méz ásványvízzel keverve, de a glicerinnel való gargalizálás is segíthet.
Ha bőrkabátunk poros, piszkos, mossuk le szappanos víz és szalmiákszesz keverékével (egy liter szappanos íz, egy evőkanál szalmiákszesz), majd kenjük be a bőr teljes felületét glicerinnel vagy ricinusolajjal átitatott puha ruhával. A megszáradt bőrt flanellkendővel töröljük át. (Tausz György)
A gumicsizmát először mindig szárazon töröljük le, azután nedves ruhával kívül-belül tisztítsuk. Ha megszáradt, töröljük át glicerinnel. Ha a csizma belül nedves, nyirkos, próbáljuk hajszárítóval kiszárítani. (Tausz György)
Lehet kapni/venni a patikában káliumpermanganátot.
Egy adag K-permanganátot bele valami kis üvegbe, ráönteni kevéske sűrű glicerint, majd jól lezárni.
Aztán persze - gyorsan szaladni ....
Ha beindul a kémia (oxidáció), látványosan szép lilás fénye van, de elég hamar szétveti az üveget.
Télen, hókupacba beledobálva csodás kis kráterekkel lehet a természet csodáinak valós látványát szaporítani.
Csakis kis adagokban használható, nagy méretben VESZÉLYES!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!