Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele egy könyvbe?

Hogyan kezdjek bele egy könyvbe?

Figyelt kérdés
olvastam itt az ugyanilyen kérdéseket de valahogy nem segített egyik válasz sem :/ 1 éve olvasok (1 nap alatt végzek egy 400 oldalas könyvel) és rájöttem hogy szerintem nekem igenis menne az írás, különböző iskolai feladatokban sokat fogalmaztam és azt mondták nagyon ügyes vagyok, de akkor amíg nem jön az ihlet ne írjak?

2014. febr. 12. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Már meglehetősen idegesítenek az ilyen 'író leszek, de hogyan kezdjem, mit csináljak, adjatok ötleteket pls!' "kérdéseket".. De attól függetlenül, sokadjára, neked IS leírom!


Tudni kéne, hogy hány éves vagy, és milyen nemű.. Mert nem mindegy, hogy egy 11 évessel, vagy egy 20 évessel van dolgunk. Nos, 15 év alatt, gyakorolni alkalmas csak, mert ennyi idősen kevés ember, az akinek van türelme befejezni egy könyvet, és tartalmilag jól és helyesen ír. Ez az egyik.

Nos maga a kérdés, a hogyan kezdjek bele? Hát ha így állsz hozzá, hogy ezt megkérdezed, akkor már kár elkezdeni, mert csak egy kínszenvedés lesz..

Na szerinted, hogyan kezd bele? ÍRD MEG A VÉGÉT! KEZD AZZAL! -.-

A leggyorsabb futó, szerinted, hogyan kezdte? MEGTANULT JÁRNI!

Keres valami zenét/helyet/dolgot/akármit ami ihletet/ötletet ad. Kell egy ötlet, pl: Én egy dinóról fogok írni.. Ennyi legalább, minimum kell! Ha ez megvan, akkor kigondolod a sztorit pl: én egy dinó életét írom le, egy szerelmes, állatos, ovis történetben, ahol a dinók is beszélnek.

Ha ez is megvan, felírod pontokban a fontosabb dolgokat.

Ha ez is kész, szerzel egy számítógépet, amin van szövegszerkesztő, ugyanis kézzel + papírral nem fog menni.

És ha ez is megvan? Keresel inspiráló zenét (elhagyható)

UTÁNA? Elkezdesz írni.. Ami jön.. Ne agyalj, az sok jóra nem vezet. Ennyi, sok-sok idő, jó ötletek, jó író és helyes író képesség. + TÜRELEM És tádááá kész is a remekmű..


Ha bármelyik pontot nem tudod teljesíteni, akkor javaslom mondj le arról, hogy te könyveket fogsz írni...

Egy könyvhöz: 30% tehetség 70% türelem kell :D

2014. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak meséld el.:-)

Na nem úgy hogy egyszer volt hol nem volt, hanem úgy ahogy eszedbe jut. Jön az magától. Miről szeretnél írni?

2014. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is írok, szórakozásból, semmi komolyabb tervem nincs vele. Írni... Elképesztő kitartás kell hozzá. Én nekiültem egy délután nagy lelkesen...hát ez bizony kevés. Azt hiszem két dolog fontos, ha írsz: a jó sztori (maga az ötlet még nem feltétlen elég) és kitartás, hogy be is tudd fejezni. Persze van sok apó buktató is. Az pedig, hogy az olvasóknak mi tetszik, véleményem szerint teljesen kiszámíthatatlan. Egyébként csak az első válaszadót tudom ismételni, száz százalékig igaza van.
2014. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mellesleg 16 vagyok és lány... Szerintem akkor várok még egy kicsit ezzel mivel mostanság rengeteg dolgom van és tuti nem lenne időm és türelmem rá.. ️
2014. márc. 8. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!