Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy Budapesti eljön vidékre...

Ha egy Budapesti eljön vidékre akkor miért nagyzol, hogy ő Budapestről jött és ki ha ő nem? Amikor Budapesten a központba elnéztem a házakat hát omladoznak a falai meg penészes, patkányos, kutyaszaros.

Figyelt kérdés
Itt meg megszáll egy 2 éves házban és minden szar neki meg azt mondja Hajdúszoboszlóra, hogy falu.
2009. dec. 1. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
ez általánosítás, bunkók mindenütt vannak.
2009. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Mert a legtöbb pesti az hiszi,hogy ő kölönb,mint a vidékiek és a vidék csak azért van,hogy az ő kényelmüket biztosítsa.

Ezt a hitet már a Kádár-korszak óta minden kormány csak megerősíti.Pesten magasabbak a bérek,olcsóbbak a közüzemi díjak,uszodákat,színházakat stb építenek nekik,hogy a metrókról ne is beszéljek.Ha egy pestinek 500 m-t gyalogolnia kell,akkor már föl van háborodva,és még lehetne sorolni.Ha meggondolod,miden főút és autópálya Pesten keresztül vezet.Ha egy győri elakar jutni Szegedre,vagy egy nagykanizsai Miskolcra,akkor Pesten kell keresztül utaznia.Ha csak nem akar járhatatlan utakon döcögni.

Tudomásul kellene végre venni,hogy a vidék tartja el a pestieket,nem pedig fordítva.

Sehol nincs ilyen főváros-központú szemlélet,mint Magyarországon.

2009. dec. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Én, mint budapesti, kikérem magamnak ezt az általánosítást, mert én sem így gondolom, és egyik szintén budapesti ismerősöm sem. Földrajzi helyről függetlenül mindenhol vannak bunkók, ti is ebbe a kategóriába tartozok az általánosításotokkal.
2009. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Én is pesti vagyok és egyáltalán nem tartom magam sem bunkónak, sem felvágósnak... szóval tényleg ne általánosíts.
2009. dec. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akinek nem inge ne vegye magára.
2009. dec. 2. 19:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!