Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendőr, így is lehetek?

Rendőr, így is lehetek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék elmenni a 2 éves rendőr szakközépiskolába. Volt régen egy 6 hónapos kiképzéses is. Az van még?

Olyan van-e hogy én bemegyek a rendőrséghez mondom, hogy rendőr szeretnek lenni és valamilyen pár hónapos képzésre elküldenek?



2014. jan. 1. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan nincs amit az utolsó mondatba írtál. Hány éves vagy ?
2014. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor, csak szakközépiskolával lehetek rendőr?

De úgy is, hogy az a hat hónapos képzés? az van még?

Valami más lehetőség még van?

2014. jan. 1. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen

Főiskola után volt továbbképzés régen ,most nem tudom.

2014. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Eisenherz válasza:

Alkalomadtán vannak 6 hónapos képzések, de ez ritka. Úgymond "keresztévfolyamos" képzésben indítják őket általában. Olyankor szokták csinálni, amikor kevés a létszám, és hirtelen több kell, és a rendészeti szakközepekből egyébként nem jönne ki elég diák az adott létszámhoz.

Az ilyen keresztévfolyamos képzéseket mindig meg szokták hirdetni a police.hu-n, általában elég hosszú jelentkezési időt hagyva rá. 1-2,5 hónap is akár. Ezidő alatt be tudod szerezni azokat a dolgokat, amik a jelentkezéshez szükségesek.

A normál érettségi utáni 2 éves képzés viszont minden szeptemberben indul, amire azt hiszem a jelentkezési határidő valamikor március körül van, de ezeket ki szokták írni az iskolák honlapjára.

A keresztévfolyamos képzés az első 6 hónap után csak résszakképesített képzést ad, ami azt jelenti, hogy csak kiképzett rendőr felügyelete alatt tevékenykedhetsz. Viszont a maradék képzést is el fogják végeztetni veled, mert nem érdeke a rendőrségnek, hogy csak félig képzett emberei legyenek. A képzés befejezése munka melletti tanulással, vizsgázással jár.

Remélem elég részletes voltam, és tudtam segíteni.

2014. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!