Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért lesznek ilyenek rólam a...

Miért lesznek ilyenek rólam a képek, és miért nem tudom magam lefényképezni? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Nehéz rólam jó fotót készíteni. Alapjában véve nem vagyok ronda, nem ezzel van bajom, csak egy valami furcsa. Általában telefonnal próbálok valamilyen képet készíteni magamról (Sony Ericsson XPeria Mini telefonom van). Azt hittem, hogy a HD kamerával jó lesz az eredmény, bár én nem értek ezekhez a dolgokhoz (a technikai hátteréhez).

A lényeg, hogy amikor mondjuk a tükörben fotózom magam, vagyis a kamerát a tükör felé fordítom, a képek egész jók. De ha megfordítom a telefont, és a kamera felém néz, a képek borzalmasak lesznek. Ezeken a képeken az orrom mindig nagyobbnak tűnik, a homlokom is magasabb, az arcom keskenyebb, és érdekes módon, a hajam alig látszik, mintha teljesen lelapulna (bármennyire is fel van tupírozva, hogy látszódjon valami belőle). Ha pedig magas kontyban van a hajam, akkor a konty nem is látszik a fotón. Olyan, mintha ez a "magam-felé-fordítom-a-kamerát" módszer teljesen más szögből venné az embert. Másokkal is ez van, vagy csak én nem tudok fotózni? :D


2013. nov. 23. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szemböl próbálod magad fényképezni, akkor túl közelröl csinálod a képet, és az úgynevezett halszemoptika-hatás jön elö, emiatt lesz torz a kép.
2013. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, ez normáils jelenség, de te legalább észrevetted :) És a torzítás ugyan az optika jellemzője, de a kontyos dolog szabad szemmel is hasonló lenne. A nagyon közelre eső téma szélső részeit kitakarhatja maga a téma. A tükörben messzebb vagy a géptől.


"Azt hittem, hogy a HD kamerával jó lesz az eredmény, bár én nem értek ezekhez a dolgokhoz (a technikai hátteréhez)"

Pedig (itt is) inkább alapfokú ismeretekre lenne szükség a marketing agymosás zabálása helyett :)

2013. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: igazad van, megpróbálok messzebbről fotózni. Köszönöm a választ. :)

Második válaszoló: nem a HD kamera miatt lett ez a telefonom, nem én választottam. És őszintén szólva nem fűztem nagy reményeket ehhez a kamerához, csak mert két betű oda van biggyesztve, de köszönöm a te válaszodat is. :)

2013. nov. 23. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!