Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miskolcnak van kerülete? Ha...

Miskolcnak van kerülete? Ha van miért nem használják? Ha pedig nincs miért nincs?

Figyelt kérdés

2013. nov. 19. 18:40
 1/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nem elég nagy. CSak Pesten vannak kerületek, ezek közigazgatási és adminisztrációs egységek, külön polgármesteri hivatallal, polgármesterrel, jegyzővel és szent...tehénnel.

Mert a kétmillió embert valahogy ki kell szolgálni.

Miskolc nincs ilyen nagy, városrészek vannak, mint az Avas, a Szentpéteri kapu, nem tudom, nem vagyok miskolci.

2013. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Városrészei vannak:

[link]

2013. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miskolcnak 3 kerülete van.
2013. nov. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: ezt honnan veszed?

(nem azért kérdeztem, mert nem lehet igazad)

2013. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Városrészei vannak, amik egyben közigazgatási kerületek is. Elég sok. A neten találtam rá egyszer szakdolgozatírás közben. Itt a link: [link]
2014. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A városrészek nem töltenek be közigazgatási funkciót, mint ahogy más városban sem. A helyi identitást erősítő szerepe nagyobb mint máshol, telintettel a város múltjára, ezért sok hivatal elnevezésében megjelenik. Miskolcnak valóban 3 kerülete van, de ezeket legfeljebb várostervezési vagy közigazgatási beazonosításban használják, semmilyen egyéb funkciója vagy autonómiája nincs. Ezer itt lakó közül egy kettő talán tudja hogy melyik kerületben lakik szóval teljesen lényegtelen. Ez a kerületi felosztás leginkább a múlt század 70-es 80-as éveinek maradványa amikor valóban akkora volt a város hogy ez indokolt volt. Ma csak azért nem szüntetik meg mert felesleges munka. Az önkormányzatokról szóló törvény arról rendelkezik hogy Budapest kerületekre tagozódik a megyek települési önkormányzati funkcióban és járási szinten működnek, minden más megyei jogú városban kerületek alakíthatók. Ebből nem következik az, hogy a városvezetés munkafolyamatai megkönnyítésén túl ennek a közigazgatási terület szervezésére is ki kell terjednie mint Budapesten. Hasonló nem is lehet, hiszen egy város nem dönthet arról hogy saját területén a városi szint alá tagozódó autonóm közigazgatási egységeket hozzon létre. Még Budapest esetében is az Országgyűlés dönt a kerületek létrehozásáról összevonásáról alakításáról stb.
2023. júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!