Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segitség egy barátom külföldön...

Segitség egy barátom külföldön ragadt, hogy tudna haza jutni?

Figyelt kérdés
Az törtènt ,hogy egy barátom kiment Dortmundba dolgozni ahol nem nagyon akarjàk kifizetni.Nincs pènze amit ki vitt magàval màr felélte. Ilyenkor mi a tehendö? Van valami nagykövetsèg ahol beszèlnek magyarul vagy annak a telefonszàma?
2013. okt. 13. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Küldesz neki pénzt!

És miután hazajött kétszer is meggondolja, hogy így kimegy (pénz, nyelv, biztosítás, ismerős stb. nélkül)


Biztos van ott valami nagykövetség, de ha illegálisan dolgozott kint, akkor lehet még nagyobbat fog szívni.


Western Union-on keresztül küldj neki pénzt.

Vagy menj ki érte...

2013. okt. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ennyi eszem nekem is van ,ha volna rà pènzem vagy kocsim màr megtettem volna. Google-on keresgèltem de német oldalak dobott ki azt meg nem èrtem.
2013. okt. 13. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem értelek. Azt várod, hogy ott a nagykövetség fogja és hazahozza? Vagy kifizeti neki a hazautat?

Keress egy németül beszélő embert!

2013. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem azt vàrom ,hogy ök hozzàk haza csupàn kèrdeztem , hogy ott tudnának e segìteni....
2013. okt. 13. 22:59
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Még ezt találtam, ami magyarul van, de nincs Dortmund.

Nincs egy ismerősöd, aki tud németül?

Annyit sem tudnál átküldeni neki, hogy a legszakadtabb, legolcsóbb busszal hazajöjjön?

Meg lehet próbálni a nagykövetséget, mert végül is ez a dolguk, hogy segítsenek.

Amúgy tök egyedül ment ki? A kollégái közül valaki nem tud németül, vagy nem tudják hazahozni?

2013. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy barátja intèzte neki ezt a munkàt ott volt vele egy darabig ,de aztàn àtment màsik vàrosba ès ö nem men vele mondván ,hogy nem akar messzebre menni ìgy ott maradt egyedül.... Èn is ùgy vèlem , hogy a konzulàtus valami ilyesmire valò,de pontosan nem tudom :) Mèg nem kerültem olyan helyzetbe , hogy onnan keljen segìtsèget kèrnem. Köszönöm a linket!
2013. okt. 14. 14:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Próbálja meg a facebookon a Dortmundi Magyarok csoportját,hogy oda írna,és hátha tudnának neki segíteni,ha mondjuk valaki jönne haza autóval,és akadna véletlenül egy szabad hely az autóba..

://www.facebook.com/groups/346229668735393/?fref=ts

2013. okt. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. okt. 15. 08:53
 9/10 anonim ***** válasza:
A tesóm is kiment Dortmundba a barátjával,de nem talált rendes munkát,meg a viszonyuk is eléggé megromlott.Többször haza is akart jönni,de nem volt pénze a hazautazásra. Most is nagyon keveset keres, 600 eurót, és most is azon gondolkodik,hogy hazajön,mert ennyiért nem érdemes kint maradnia.
2013. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szomorù. Az ember azt hinnè ,h külföldön könnyebb , de ùgy tünik a "kis embereknek" mindenhol nehèz.
2013. okt. 16. 08:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!