Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok miért vannak...

Mit gondoltok miért vannak iskolai lövöldözések?

Figyelt kérdés
Szerintem a szekálások miatt de a ti véleményetek érdekel?
2013. okt. 6. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

egyrészt igen, a diákok közti agresszivitás, elnyomás, erőszak az egyik fő oka


a másik pedig az iskola rendszere

a nemtudás bűn! ez az itteni iskolák egyik elve... ha tudod, akkor jó jegyet kapsz, ha nem tudod, akkor rosszat.. irdatlan mennyiségű lexikális tudást tömnek a gyerek fejébe, és ha kihagy belőle, akkor meg lesz büntetve...

ez amúgy kiöli az emberekből a kreativitást, mert ha nem tudja a választ, akkor inkább csöndben marad, mert fél a büntetéstől, mintsem, hogy elkezdene gondolkodni és megpróbálná kitalálni..


Kínában az érettségik környékén megnő az eltűnt diákok száma.. egyszerűen nem mennek haza, mert félnek a szülőktől, hogy mit szólnak majd a rossz eredményekhez..


szóval azon kívül, hogy a diáktársak megalázzák, elnyomják a tanulót, még az iskola rendszere is rátesz egy lapáttal a fusztráltságra.. amit ha nem bír, akkor idegileg tropára megy.... innen több lehetőség van

az egyik lehetőség az, amit ma divatként emlegetnek: depresszió

sok fiatal depresszióba esik, és ugyan mondhatjuk rá, hgoy csak azért, hogy törődjenek vele.. de ennél többről van szó... igen, a cél, hogy törődjenek vele.. végre észrevegyék, hogy minden nap sérüléseknek van kitéve, és nem kap a gyógyuláshoz elegendő pozitív törődést

a másik pedig a robbanás... dührohamot kap és nekiugrik az elnyomóinak, ami sok esetben a diáktársai, de előfordul, hogy a tanár... bár amit a tvben látunk tanárverés, az inkább a suttyóság következménye, mert ott a tanár is elnyomott személy


ezekről a kitörésekről nem szoktunk hallani, mert ha verekedés van, akkor a tanárok elintézik egy intővel (jeee, fusztráljuk még, nincs elég baja) aztán annyi, miután lehiggad, egy ideig nyugton marad, mert kiadott vele feszütlséget (függetlenül attól, hogy győzött vagy vesztett e a verekedésben.. bár a győzelem azért jobb:D)

a lövöldözés a dühkitörések azon formája, amikor a gyereknek hozzáférése van lőfegyverhez, és nagyon vérszemet kap... nem gondolkodik már mi lesz utána, csak végre bosszút akar állni az elnyomóin, vagy igazából bárkin.. ki akarja mutatni, hogy ő is tud uralkodni másokon


igazából a relaxációs órát, meg a hittant, meg a heti 5 tesit én nem tartom rossz ötletnek, sok feszültséget le tudnak majd vezetni a diákok:) csak hát jó tanárok kellenek hozzá, de már látom, hogy a relax óra lesz a lyukas óra vagy a másik órák pótlására alkalmas idő...


ajánlom figyelmedbe a témában: Az Osztály c. filmet:)

2013. okt. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyet értek amit mondtál.Az osztály című filmet láttam igen jól mutatja be hogy jut el az ember a bekattanásig.
2013. okt. 6. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:
én is láttam Az osztály című filmet!:)
2013. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézze meg mindenki az osztály a benx a robbanékony tinédzser a másik én a bosszúvágy filmsorozatot Charles Bronsonnal meg eden lake filmeket. Illetve keressetek rá a crazyshit.com bestgore meg liveleak oldalakra írjátok be azt hogy bullying nagyon megfogtok lepődni. De nagyon is az miatt azhogy állandóan zrikálják a másikat pontosan ezért történnek ilyen esetek ezeket a menő arcokat vagyis az iskola vagányait miért nem lehet jól elverni akkor nem kötekednének többet akkor nem lennének iskolai lövöldözések sem.26/F
2018. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!