Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek az iskolai jegyek...

Szerintetek az iskolai jegyek feltétlenül tükrözik azt, hogy mennyire okos valaki?

Figyelt kérdés
Mármint aki nem tanul, az nem lehet okos, mert akinek van esze tudja, hogy tanulni kell, oké. De ezt leszámítva, hogy ha pl. nem tudod milyen jegyei vannak valakinek mondjuk középiskolába, elbeszélgetsz vele, meglepődsz, hogy mennyire értelmes, és aztán megtudod, hogy kettes tanuló. Akkor azt gondolod, hogy igazából hülye?Mert szerintem a kettőnek nincs köze egymáshoz... pl. van olyan ismerősöm aki 4-es tanuló a gimiben és mégis sík hülye az élethez. Kíváncsi lennék a véleményekre!:)
2013. szept. 25. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, egyáltalán nem tükrözik pontosan. Ahogy itt a gyakorin sem a %-ok. Nagyon sok mindentől függ a jegy. Legjobb lenne, ha nem is lenne (és itt sem a %-olás, pontozás). Vannak olyan iskolák, ahol nincs osztályzás, szöveges értékelés van, amiből a diák megtudhatja, mit kellene fejleszteni.
2013. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van mindenféle változat, van aki okos és jó jegyei vannak, van aki értelmes, de nincsenek jó jegyei, mert valamiért nem akar a tanulással foglalkozni, és van akinek tényleg azért vannak rossz jegyei, mert nem okos és nem tud tanulni.

Mondjuk szerintem minden otthon a családban dől el. Nincs idő arra az iskolában, hogy külön foglalkozzanak azzal, aki rosszabb képességű, ha valakivel otthon nem foglalkoztak rendesen, az eleve hátránnyal indul mindenhol.

Annak meg sok oka lehet, ha valaki jó képességű, de mégsem tanul. Nekem volt egy osztálytársam, akinek meghalt az apukája, ő akkor változott meg. Okos volt, értelmes, nagyon tájékozott, de utána a tanulással már nem foglalkozott, nem voltak jó jegyei.

2013. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 klopusz ***** válasza:

Szerintem a két dolog köszönő viszonyban sincs egymással.

Éppen tegnap volt szó róla a szülőin is.

Ha valaki jó képességű, de lusta, tesz a tanulásra magasból, annak soha sem lesznek jó jegyei.

Aki viszont jól puskázik vagy les a padszomszédjától, annak a jegyei ugyan nagyon szépek lesznek, de a feje teljesen üres marad.

2013. szept. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki járt egyetemre az pontosan tudja, hogy NEM.
2013. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Einstein megbukott fizikából. Ez szerintem elég sokat elárul.
2013. szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát örömmel látom, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel.. :D
2013. szept. 25. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!