Isten azt mondja, hogy az imádságnak nagy az ereje. Szerintetek mikor? Ha nyelvekenszó az ember, vagy ha csak érthető módon imádkozik? .
Szerintem az imádkozást még csak hangosan se kell mondani, magadban is teheted, bár tény, hogy a kimondott szónak mindig nagyobb ereje van.
Nem kell követni semmilyen egyház dogmáját, imádságát.
Az ember saját szavaival is megfogalmazhatja például azt, hogy miért hálás az életében. Ez már egyfajta imádkozásnak számít.
Ezt maga Jézus mondta: „akik hisznek „új” nyelveken szólnak”…. Az ige nem támasztja alá, hogy a nyelveken szólás, vagyis ez az „új nyelv, amelyről Jézus is beszélt, - melyet a hívők kaphatnak meg az újszövetségben hit által, - az minden esetben más emberek számára is érthető nyelv lenne.
Éppen ellenkezőleg!!! Apcselben a nyelveken szólásnak a más emberek számára is érthető formáját láthattuk. Ebben az esetben nincs szükség „magyarázóra”, mert a mellettünk álló idegen anyanyelvű érti, hogy mit mondunk. Lehetséges azonban , hogy ez az „új nyelv”, amit a hívő kap Istentől annyira új, hogy még sohasem létezett azelőtt (gondolj itt Bábel a tornyánál létrejött sokszáz – sokezer, korábban még sohasem létezett nyelvre, amelyek egy szempillantás alatt létrejöttek a nyelvek összezavarásánál), vagy „angyali nyelv”, vagy olyan nyelv, amelyet senki sem ért, csakis Isten. Ha pedig csak Isten érti, akkor egyedül Ő az, aki el tudja nekünk mondani, hogy miről is beszéltünk a megkapott új nyelven. El is mondja, ha akarja, mégpedig a „magyarázónak”, akikről a Korintusi levélben van szó. A magyarázó pedig elmondja a gyülekezetnek, és így már az egész gyülekezet épülhet a nyelveken szólásból.
Erről beszélt Pál a Korintusi levélben. „Ne villogj a nyelveken szólással mások előtt, mert ha nincsen magyarázó, akkor senki nem épül abból, mivel fogalmuk sincs, miről beszélsz. Ha nincs magyarázó, akkor inkább hallgass, ha azonban van magyarázó, akkor ketten, hárman beszéljetek, a magyarázó pedig „fordítsa le”, hogy mások is épüljenek. „Ne csak erről szóljon az egész alkalom, hanem ehelyett csupán ketten-hárman beszéljetek, a magyarázó pedig magyarázza meg, hogy maradjon idő a fontosabb dolgokra is”
Ez a nyelveken szólás helyes használata a gyülekezetben. Használd úgy, és akkor, amikor nem zavarsz vele másokat, és építeni tudod őket ezzel az ajándékoddal.
További infó a részletes igei elemzéssel az alábbi írásban olvasható:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!