Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A paksi atomerőműben dolgozó...

A paksi atomerőműben dolgozó reaktoroperátoroknak kell mérnöki diploma vagy csak valamilyen képzésen kell részt venniük?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 21:40
 1/4 anonim válasza:

Ahhoz hogy valaki reaktoroperátor lehessen, először primerköri gépésznek kell levizsgáznia. Ha ott bizonyított akkor lehet belőle primerköri főgépész.Ha itt is bizonyít akkor kiválaszthatják betanuló reaktor operátornak, ezután 1-2 évig tanul és jön a vizsga ember függő mert a tanfolyami záróvizsga után önálló felkészülés van a hatósági vizsgára.Akinek ez idő alatt nem megy annak pá-pá.De nem árt egy gépész mérnöki diploma se de azt nem tudom hogy feltétel-e.

Összefoglalva gépész főgépész operátor ezek a munkakörök mind vizsgához kötöttek és bizonyos időközönként meg kell ismételni! Valaki mire eljut idáig a kaputól min 5-6 év de akkor nincs túl sok tapasztalata, mert mindenhol csak a minimális időt töltötte el.

Remélem kimerítő volt és segített.

2013. aug. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen.

így utólag eszembe jutott hogy ha ennyi idő kell hozzá akkor csernobilban a 4-es reaktor operátora hogy dolgozhatott 26 évesen "senior operátorként"?

2013. aug. 14. 23:32
 3/4 anonim válasza:

A reaktor operátorra lett rákérdezve.

Pakson ennyi a betanulási idő. Csernobilba nem tudom milyen volt a képzési rendszer és a feltételek. Ráadásul ott a beosztások is másként voltak hisz teljesen más típusú erőmű.

Hidd el Pakson ez a rendszer van ha tetszik ha nem.

2013. aug. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 macska28 válasza:
A Csernobili Atomerőműben a katasztrófa idején az operátor a 26 éves Leonid Toptunov volt, aki néhány hónappal korábban fejezte be a kiképzést, és még újonc volt, ezért az atomerőmű más dolgozói semmibe vették a véleményét ( a baleset idején felsőbb utasításra szabálytalanul kellett eljárnia, pedig még ellenkezett is, és nem csak egyedül ), és ez azért volt így, mert akkoriban a szovjetunióban máshogy működött a kiképzés, nem volt olyan részletes, mint manapság Magyarországon. Az RBMK reaktorokat hadászati célokra használták korábban, így talán a hadseregnek is köze volt a kiképzéshez. A Szovjetunióban mindig nagy volt a szakemberhiány, így az újoncoknak sosem volt lehetőségük megfelelő mennyiségű tapasztalatot szerezniük, kiképzés után rögtön jött az éles bevetés. Ez sokszor okozott problémákat.
2017. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!